Az Európai Asztalitenisz-szövetség (ETTU) az idény elején hozta létre harmadik számú kupasorozatát, az Európa Trophyt. Ide bármelyik ország élvonalbeli együttese benevezhet. A versenykiírás szerint nyolc régiót alakítottak ki, ezek győztesei jutnak majd be a nagydöntőbe.
A Székelyudvarhelyi ISK-SZAK ezt az idényt egy hazai rendezésű Bajnokok Ligája szerepléssel indította. Következett az Európa Kupa – ahol már lehúztak jó pár idényt. Miután itt is búcsúztak, megnyílt a lehetőség számukra, hogy részt vegyenek az új kupakiírásban.
„Rögtön éltünk is a lehetőséggel, jeleztük az ETTU-nak, hogy elindulunk, sőt egy torna házigazdai szerepkörét is elvállaljuk. Február 21-én zárul a nevezés. Románia a G jelű régióba kapott besorolást, Görögországgal, Bulgáriával, Észak-Macedóniával, Szerbiával, Montenegróval, Albániával, Ciprussal, Koszovóval, Moldovával és Ukrajnával.
– mondta megkeresésünkre György István, a klub vezetője, edzője.
Az első tornát április 8–10. között rendezik, addig is a csapat lejátssza a Szuperliga tavaszi teremtornáját, ezt március 23–26. között rendezik Izvorani-ban. Az ISK-SZAK a hatodik helyről várja a folytatást, célja, hogy az első négybe kerüljön, a felsőházi rájátszásba jusson.
A klubnak négy fiókcsapata szerepel a B osztályban, a Tamás Szabolcs, Sánduly Levente, Jenei Barnabás és Vajda Attila összeállítású gárda eddig százszázalékos teljesítményt nyújtott, számukra az a cél, hogy feljussanak a másodosztályba. Hétvégén Besztercére és Moinești-re utaznak az udvarhelyi együttesek.
Ami pedig a klub utánpótlás-nevelését illeti, az ETTU itt tervezi, hogy a jövőben elindítsa az ifjúsági Bajnokok Ligáját. Ide azon együttesek nevezhetnek, amelyek szerepelnek az európai kupaporondon. Az ISK-SZAK készen áll, hogy ide is benyújtsa nevezését, amennyiben létrejön a liga. Az már biztos, hogy a román szakszövetség az ifi 3-as korcsoport számára minden idei kiírást Székelyudvarhelyen rendez meg – egyéni és csapatverseny, Román Kupa és Top 12 –, itt a székelyföldi asztaliteniszezők komoly éremesélyekkel indulnak.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Jól haladnak a munkálatok a Nagyszebent Fogarassal összekötő autópályán – közölte a Brassó megyei út- és hídkarbantartó vállalat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!