Vasárnaptól keddig a városi sportcsarnokban rendezték a férfi asztalitenisz Bajnokok Ligája első szakaszának A csoportját. A házigazda Székelyudvarhelyi ISK-SZAK mellett a francia AS Cergy, a spanyol CTT Borges és a portugál GDCS Juncal harcolt az első két továbbjutó helyekért.
A Hargita megyei gárda újonc volt az első számú kupakiírásban, négy évnyi nemzetközi szereplést követően vívta ki az indulási jogot ezen a szinten való részvételre.
A Sebastian Loso, György Szilárd, Lucian Munteanu és Cservik Krisztián által alkotott gárda mindhárom nap remek találkozókat hozott össze, bár mindháromszor vesztesként hagyták el a játékteret, edzőjük, egyben a klubvezető, György István nem nyilatkozott elégedetlenül.
„Azt láttuk, tudjuk, hogy bele kell nőni ebbe a szintbe. Játékosaim hozzáállásával, játékával meg vagyok elégedve, mindenki jól asztaliteniszezett. Az egy másik dolog, hogy az ellenfeleink jobbak voltak, ezt pedig érvényesítették is.
– összegzett a tréner.
Az A csoportból a spanyol Borges és a francia Cergy jutott tovább a második csoportkörbe – utóbbi együttesben játszott a korábbi egyéni Európa-bajnok, hazája válogatottjával a tokiói olimpián bronzérmet szerző Emmanuel Lebesson. A 33 éves asztaliteniszező „nagyon kilógott” ebből a mezőnyből, igazi világklasszis.
Az ISK-SZAK-nak ezzel nem zárult az idénybeli nemzetközi szereplése, hiszen a BL-től búcsúzó együttesek a második számú kiírásban, az Európa Kupában folytathatják.
Addig viszont lejátsszák a román Szuperliga őszi tornáját, így mozgalmas októberük lesz.
Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.
Hivatalossá vált, hogy a Kolozsvári U a Sepsi Duna Arénában rendezi meg a július 23-án sorra kerülő nemzetközi kupamérkőzését. A két klub minden részletben megállapodott, így a kolozsvári együttes Sepsiszentgyörgyön fogadhatja ellenfelét.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
Két természetes személyt és hét kereskedelmi társaságot küldött bíróság elé a Kovászna Megyei Törvényszéki Ügyészség egy több mint 9,2 millió lejes sikkasztási és pénzmosási ügyben.
Teljes zűrzavar közepette szállították el a Bihar megyében felszámolt illegális szociális létesítmények lakóit, közülük sok magyar rászoruló Olténiába került.
Autóval hajtott egy helsinki luxusüzlet kirakatába egy román bűnbanda, majd 580 000 eurós zsákmánnyal menekült. Az ország háromnegyed részén vörös hőségriasztással indul a jövő hét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!