Az udvarhelyiek belekóstoltak a BL-légkörébe

Józsa Csongor 2021. szeptember 14., 21:07

A harmadik összecsapásán is vereséget szenvedett a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK a férfi asztalitenisz Bajnokok Ligája csoportkörének első szakaszában. A legjobbakkal szembeni bemutatkozásért azonban nincs miért szégyenkezniük.

Székelyudvarhelyre hozta az ISK-SZAK a Bajnokok Ligáját Fotó: Erdély Bálint Előd

Kedden este a zárult a Bajnokok Ligája első csoportköre, az A csoport érdemi részét – azaz, melyik együttes jut tovább a spanyolok mellett a csoportkör második szakaszába – délután rendezték a városi sportcsarnokban, ekkor a francia AS Cergy és a portugál Juncal ádáz csatát vívott. A mindent eldöntő, ötödik párharcban előbbiek játékosa, Mattenet öt meccslabdát mentett meg, aztán az ötödik szettet behúzta, így az Európa Kupa címvédője lesz ott még a következő körben.

Este a hazai környezetben szereplő Székelyudvarhelyi ISK-SZAK és a CTT Borges összecsapása zárta a háromnapos BL-tornát. A házigazdáknak az volt a tét, hogy megszerezzék első győzelmüket a legrangosabb európai kupakiírásban.

Lucian Munteanu és Alberto Lillo meccse végig szoros volt, az igazán fontos momentumokban a vendégek játékosa vitte be a pontokat, így megnyerte a párharcot.

Hiába kezdődött remekül György Szilárd találkozója Joan Masip ellen, vezetett az első játszmában 5–1-re, az ellenlábas fordított. Az elveszített második után kezdte el a kapaszkodást a székelyföldi asztaliteniszező. A harmadik szettben könnyedén szépített, az ötödikben ádáz adok-kapokban, gyönyörű labdamenetekkel egyenlített. A úgynevezett super tiebreakben – amelyik az egyik fél hat szerzett pontjáig tart – a spanyol vezetett végig, így összesítésben 2–0-ra módosította az állást.

Fotó: Erdély Bálint Előd

Sebastian Loso adós volt a jó játékkal a szurkolóknak – az előző két napon enerváltan asztaliteniszezett. A svéd idegenlégiós össze is kapta magát, ráadásul a katalán klub elsőszámú játékosa ellen kellett felvennie a harcot. A hazaiaké lett az első játszma, a másodikban igazán jól szórakozott a kilátogató sportszertő, csak a ráadásban dőlt el: 20–18 arányban nyert ezt Marc Duran, így egyenlített. Ez volt a mérkőzés kulcsa, a folytatásban ha nem is könnyen, de hozta a játszmákat, így 3–0-ra nyert összesítésben a Borges.

A Székelyudvarhelyi ISK-SZAK hazai környezetben ismerkedett a legjobbak mezőnyével, bár mindhárom találkozóját kikapta, nem vallott szégyent. A nemzetközi porondon a Hargita megyeiek a második számú kiírásban, az Európa Kupában folytatják az idei idényt.