Kedden este a zárult a Bajnokok Ligája első csoportköre, az A csoport érdemi részét – azaz, melyik együttes jut tovább a spanyolok mellett a csoportkör második szakaszába – délután rendezték a városi sportcsarnokban, ekkor a francia AS Cergy és a portugál Juncal ádáz csatát vívott. A mindent eldöntő, ötödik párharcban előbbiek játékosa, Mattenet öt meccslabdát mentett meg, aztán az ötödik szettet behúzta, így az Európa Kupa címvédője lesz ott még a következő körben.
Este a hazai környezetben szereplő Székelyudvarhelyi ISK-SZAK és a CTT Borges összecsapása zárta a háromnapos BL-tornát. A házigazdáknak az volt a tét, hogy megszerezzék első győzelmüket a legrangosabb európai kupakiírásban.
Lucian Munteanu és Alberto Lillo meccse végig szoros volt, az igazán fontos momentumokban a vendégek játékosa vitte be a pontokat, így megnyerte a párharcot.
Hiába kezdődött remekül György Szilárd találkozója Joan Masip ellen, vezetett az első játszmában 5–1-re, az ellenlábas fordított. Az elveszített második után kezdte el a kapaszkodást a székelyföldi asztaliteniszező. A harmadik szettben könnyedén szépített, az ötödikben ádáz adok-kapokban, gyönyörű labdamenetekkel egyenlített. A úgynevezett super tiebreakben – amelyik az egyik fél hat szerzett pontjáig tart – a spanyol vezetett végig, így összesítésben 2–0-ra módosította az állást.
Sebastian Loso adós volt a jó játékkal a szurkolóknak – az előző két napon enerváltan asztaliteniszezett. A svéd idegenlégiós össze is kapta magát, ráadásul a katalán klub elsőszámú játékosa ellen kellett felvennie a harcot. A hazaiaké lett az első játszma, a másodikban igazán jól szórakozott a kilátogató sportszertő, csak a ráadásban dőlt el: 20–18 arányban nyert ezt Marc Duran, így egyenlített. Ez volt a mérkőzés kulcsa, a folytatásban ha nem is könnyen, de hozta a játszmákat, így 3–0-ra nyert összesítésben a Borges.
A Székelyudvarhelyi ISK-SZAK hazai környezetben ismerkedett a legjobbak mezőnyével, bár mindhárom találkozóját kikapta, nem vallott szégyent. A nemzetközi porondon a Hargita megyeiek a második számú kiírásban, az Európa Kupában folytatják az idei idényt.
Egy pontra volt szüksége a Sepsi OSK-nak, hogy elérje célkitűzését a másodosztályban. A Chindia Târgoviște ellen megszerezte az előnyt, de a végjátékban akadt izgulnivaló.
Ahogy várható volt, az FC Botoșani elleni győzelem után jelentette be távozását Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője. A szakember elmondta, mentálisan és fizikailag is kimerült, ezért pihenőre vágyik a történelmi idényt követően.
Halálos baleset történt pénteken este Csíkszereda közelében: egy 17 éves csíkszentkirályi fiú életét vesztette, két másik fiatal kórházba került, miután felborultak egy buggy típusú járművel. A sofőr jogosítvány nélkül és ittasan vezetett.
,,Ez egy következmények nélküli ország, ahol mindent ellopnak” – mondogatta az utóbbi időben szomszédom magyarországi unokatestvére, akiről utólag kiderült, hogy jobban él, mint sokan közülünk Erdélyben.
Románia legfiatalabb repülőtere engedélyt kapott a hatalmas Jumbo Jet repülőgépek fogadására.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!