Az újonc behúzott egy meccset, az udvarhelyiek már nem juthatnak tovább a BL-ben

Józsa Csongor 2021. szeptember 13., 21:32 utolsó módosítás: 2021. szeptember 13., 21:33

A két orosz játékossal felálló portugál klub volt a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK ellenfele a férfi asztalitenisz Bajnokok Ligája második játéknapján. A vereséggel eldőlt, hogy az utolsó összecsapás eredményétől függetlenül nem juthatnak tovább a második körbe.

Munteanu megnyerte első meccsét az ISK-SZAK színeiben Fotó: Erdély Bálint Előd

A hétfői nap kora délutáni mérkőzése kisebb meglepetést szolgáltatott, a Székelyudvarhelyen rendezett férfi asztalitenisz Bajnokok Ligája első csoportkörének második fordulójában. A francia AS Cergy 3–2-es vereséget könyvelt el a spanyol CTT Borges ellen. A kvartett nagy favoritjának tartott gárda második számú embere, Quentin Robinot megsérült az első meccsen, és mivel csupán három sportolóval érkeztek, így nem tudtak cserélni. Ez annyira megzavarta a franciákat, hogy csupán a világsztárjuk, Emmanuel Lebesson tudta hozni a pontokat.

Ez alaposan megkavarta a továbbjutási esélyeket, a spanyolok már két győzelemmel álltak. Hétfőn este a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK és a portugál GDCS Juncal összecsapásán az volt a kérdés, hogy melyik gárda reménykedhet abban, hogy a BL második csoportkörébe juthat.

A luzitán csapat gerincét két fiatal orosz asztaliteniszező, Shvets és Chernov alkotta. Utóbbi szenzációsan indított Loso ellen, az ISK-SZAK svéd idegenlégiósa nem nagyon találta a ritmust, ütései pontatlanok voltak, enerváltan játszott. Az elveszített első két játszmát követően el is dobta ütőjét, amiért sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

Sebastian Loso enerváltan játszott Fotó: Erdély Bálint Előd

A kispadról az edző, György István próbálta tartani benne a lelket, össze is kapta magát, sikerült a harmadik szettet megnyernie. Az egyenlítés, így a fordítás azonban nem jött össze, így 1–0-ra vezetett a Juncal.

Nem indult jól a meccs György Szilárdnak sem, Shvets az első két szettben öt-öt pontot engedélyezett neki. A harmadikban egy kis reménysugár megvillant, hogy visszatér a mérkőzésbe az udvarhelyiek játékosa: 2–6-nál zsinórban öt pontot gyűjtött, így fordított, de a szorításból ki tudott menekülni az ellenlábas, megnyerte a csatát.

György Szilárd nem tudott fordítani Fotó: Erdély Bálint Előd

A harmadik párharcban először szerepelt az ISK-SZAK mezében az új igazolás, Lucian Munteanu. Fej-fej mellett haladtak Gonzagával az első játszmában, a végén két parádés ütéssel a hazaiaké lett a szett. A másodikban végig az udvarhelyiek asztaliteniszezője vezetett, a harmadikat is irányította, így megszerezte csapatának az első nyert meccset a Bajnokok Ligájában.

Gyönyörű labdameneteket láthatott a városi sportcsarnok közönsége a Loso–Shvets mérkőzésen. A 11–9-re elveszített első játszmát követően nem tudta türtőztetni magát az ISK-SZAK játékosa, egy eldobott labdát követően megkapat piros lapját a második szettben. Az idegessége rányomta a bélyegét a további játékára, az orosz ellenfél pedig könyörtelenül kihasználta ezt.

3–1-es vereséget szenvedett a székelyudvarhelyi együttes, így a keddi zárófordulóban már biztosan nem tud a továbbjutásért játszani, eldőlt, hogy a folytatásban a második számú kiírásban, az Európa Kupában szerepelhet.