A hétfői nap kora délutáni mérkőzése kisebb meglepetést szolgáltatott, a Székelyudvarhelyen rendezett férfi asztalitenisz Bajnokok Ligája első csoportkörének második fordulójában. A francia AS Cergy 3–2-es vereséget könyvelt el a spanyol CTT Borges ellen. A kvartett nagy favoritjának tartott gárda második számú embere, Quentin Robinot megsérült az első meccsen, és mivel csupán három sportolóval érkeztek, így nem tudtak cserélni. Ez annyira megzavarta a franciákat, hogy csupán a világsztárjuk, Emmanuel Lebesson tudta hozni a pontokat.
Ez alaposan megkavarta a továbbjutási esélyeket, a spanyolok már két győzelemmel álltak. Hétfőn este a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK és a portugál GDCS Juncal összecsapásán az volt a kérdés, hogy melyik gárda reménykedhet abban, hogy a BL második csoportkörébe juthat.
A luzitán csapat gerincét két fiatal orosz asztaliteniszező, Shvets és Chernov alkotta. Utóbbi szenzációsan indított Loso ellen, az ISK-SZAK svéd idegenlégiósa nem nagyon találta a ritmust, ütései pontatlanok voltak, enerváltan játszott. Az elveszített első két játszmát követően el is dobta ütőjét, amiért sárga lapos figyelmeztetésben részesült.
A kispadról az edző, György István próbálta tartani benne a lelket, össze is kapta magát, sikerült a harmadik szettet megnyernie. Az egyenlítés, így a fordítás azonban nem jött össze, így 1–0-ra vezetett a Juncal.
Nem indult jól a meccs György Szilárdnak sem, Shvets az első két szettben öt-öt pontot engedélyezett neki. A harmadikban egy kis reménysugár megvillant, hogy visszatér a mérkőzésbe az udvarhelyiek játékosa: 2–6-nál zsinórban öt pontot gyűjtött, így fordított, de a szorításból ki tudott menekülni az ellenlábas, megnyerte a csatát.
A harmadik párharcban először szerepelt az ISK-SZAK mezében az új igazolás, Lucian Munteanu. Fej-fej mellett haladtak Gonzagával az első játszmában, a végén két parádés ütéssel a hazaiaké lett a szett. A másodikban végig az udvarhelyiek asztaliteniszezője vezetett, a harmadikat is irányította, így megszerezte csapatának az első nyert meccset a Bajnokok Ligájában.
Gyönyörű labdameneteket láthatott a városi sportcsarnok közönsége a Loso–Shvets mérkőzésen. A 11–9-re elveszített első játszmát követően nem tudta türtőztetni magát az ISK-SZAK játékosa, egy eldobott labdát követően megkapat piros lapját a második szettben. Az idegessége rányomta a bélyegét a további játékára, az orosz ellenfél pedig könyörtelenül kihasználta ezt.
3–1-es vereséget szenvedett a székelyudvarhelyi együttes, így a keddi zárófordulóban már biztosan nem tud a továbbjutásért játszani, eldőlt, hogy a folytatásban a második számú kiírásban, az Európa Kupában szerepelhet.
Összeült a Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága, szerdán több ügyben is döntést hozott: az FK Csíkszereda vezetőedzője, Ilyés Róbert kiállítását is elbírálták. A Bukaresti Rapid szurkolói rasszista megnyilvánulásai miatt súlyos büntetést kapott.
Megjelent a labdarúgó Szuperliga és a 2. Liga rájátszásának eheti programja. A román válogatott vébéselejtezője miatti szünet előtt az FK Csíkszereda szombaton, a Sepsi OSK hétfő helyett vasárnap játszik majd.
Ittas sofőr okozott anyagi kárral járó balesetet Csíkszeredában kedden, de Gyergyószentmiklóson és Székelyudvarhelyen is alkoholos befolyásoltság alatt vezető sofőröket szűrtek ki a rendőrök – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Tragikus hirtelenséggel elhunyt Schwartz Róbert, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) országos alelnöke – közölte kedden Facebook-oldalán a szervezet.
A Kolozsvár közeli Magyarlétán helyezik örök nyugalomra Mihai Alettát, akit a járdán gázolt halálra egy személygépkocsi a kincses város központjában hétfőn. A szörnyű baleset mélyen megdöbbentette a lakosságot.
Továbbá: egy tönkretett közlekedési lámpa javítása hónapokba telik, addig mindenki vigyázzon magára. És valaki elégette a szemetét s vele szinte egy egész erdőt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!