Elmaradt az éremszerzés a székely teqballosoknál

Horváth Bálint Ottó 2022. május 02., 12:57 utolsó módosítás: 2022. május 02., 13:06

A főesélyesek győzelmével zárult a múlt hétvégén Marosvásárhelyen megrendezett kiemelt teqballtorna, amely az európai körversenyhez tartozik.

Ilyés Szabolcs és Györgydeák Apor ezúttal nem voltak harcban a dobogóért Fotó: Rab Zoltán

Péntektől vasárnapig az immár Simon László egykori marosvásárhelyi birkózó nevét viselő Sportcsarnokban zajlott a megmérettetés, amelyen a teqball legjobbjai álltak asztalhoz.

A férfi párosok küzdelmében a szerb világbajnokok, Bogdan Marojevic és Nikola Mitro szerezték meg az aranyérmet, a döntőben két játszmában múlták felül a Forgács Bence és Odnoga Mátyás alkotta magyar duót. A harmadik helyen is magyarok végeztek, Velkey Balázs és Katz Balázs francia párost győztek le a bronzmérkőzésen.

Fotó: Rab Zoltán

A páros világranglistán ötödik és hatodik helyezett székely versenyzők, Ilyés Szabolcs és Györgydeák Apor a csoportkörben négy győzelemmel az első helyen zártak, majd a legjobb tizenhat között is magabiztosan nyertek, a negyeddöntőben azonban három szettben alulmaradtak a bronzérmes magyar párossal szemben.

A Székelyudvarhelyi Góbék Teqball Team további játékosai nem jutottak tovább a csoportból, az egyenes kieséses szakaszban pedig még csak egy hazai páros volt érdekelt, a Marosvásárhelyi Transilvania Teqball Team tagjai, Kristály Hunor és Szilágyi Arnold a nyolcaddöntőben két szettben kaptak ki a magyarországi Blazsovics Ádám–Bányik Csaba kettőstől.

A vegyespárosok versenyében magyar döntőt rendeztek, a vb-címvédő Bányi Csaba és Janicsek Zsanett két játszmában bizonyult jobbnak Bakó Ádám és Vasas Lea duójánál. A kisdöntőben is magyarok nyertek, Dezsényi Zsófia és Katz Balázs francia ellenfelet vertek.

A hazai sportolók közül a legjobb eredményt Szilágyi Arnold és Barabási Kinga érték el, akik továbbjutottak a csoportból és a nyolcaddöntőben ért véget a menetelésük.

A rendezvény zárónapján a parateqballozók is tartottak egy bemutatót, amelyen Ștefan Dogaru és Keresztes Zsolt vett részt.