A pingpongozók versenye nyitotta meg a rendezvénysorozatot szombaton. Az asztaliteniszre egyébként is nagyobb hangsúlyt fektettek, hiszen ez a nap egyben az asztalitenisz világnapja is volt, és az országos Amatur-versenysorozat részeként szerveztek így tornát haladóknak.
Negyvennyolcan fogtak ütőt a kezükbe, köztük a körzeti bajnokság rendszeres résztvevőinek nagy része, de Aradról, Borszékről, Csíkszeredából is érkeztek résztvevők.
Héja Zoltán szervező különösen a Gyergyószentmiklósi Ping Pong Sportklub színeiben játszó fiatalok szereplését emelte ki, hiszen örvendetes tény: létezik utánpótlás is ebben a sportágban.
A versenyzőket tizenkét 4-es csoportba sorolták, majd az itt elért eredmények alapján jött a folytatás, a kieséses szakasz, végül a döntő. Az első helyet a székelyudvarhelyi Józsa Zoltán szerezte meg, a dobogó második fokára a gyergyószentmiklósi Györfi Szabolcs állhatott fel, míg a 3–4. helyet az aradi Dani Leo és a gyergyószentmiklósi Keresztes Zoltán érték el.
Az asztaliteniszezők után az aerobikkedvelő hölgyek foglalták el a Gál Ferenc sportcsarnokot, majd női kézilabda-mérkőzés következett, ahol a korábbi évek ditrói játékosai találkoztak a fiatalabbakkal.
Teret hódít mostanában Ditróban a kosárlabda is, a helyi kosarasok egymással játszottak, mielőtt elkezdődött volna a hajnalig tartó labdarúgó mérkőzéssorozat.
Ezt a Gyergyói Bigék női focicsapat és az éjszakai focira jelentkező 10 együttes kapitányai között rendezett összecsapás nyitotta meg. A Bigék győztek 3–2-re.
Hajnali 5-kor a Remetei Fiúk együttes győzelmével ért véget a mérkőzéssorozat, a második a szárhegyi Szikla lett, a harmadik egy remetei-ditrói vegyes csapat, a Kispályások volt.
Nem maradt el ezúttal sem a reggeli futás, a 24 órás sportmaratonnak nevezett, de hosszabbra nyúlt eseménysort pedig a Siklódi Lőrinc Általános Iskola osztályai között zajlott kézilabda-mérkőzések zárták.
Az idén 4. alkalommal megszervezett esemény jótékonysági jellegű is volt, az adakozásokból befolyt összeget a súlyos beteg remetei fiatal, Varga Szilárd gyógykezelésére szánják.
A hatodik percben szerzett bombagól döntötte el a kiesési rangadót: az FK Csíkszereda idegenben gyűjtötte be a három pontot a Bukaresti Metaloglobus ellen a labdarúgó Szuperliga 25. fordulójában. Sokat érhet ez a siker Ilyés Róbert legénysége számára.
Pénteken elkezdődik az olaszországi téli olimpia, amelynek Milánó és Cortina ad otthont. Az év egyik legnagyobb sporteseményén négyen képviselik Székelyföldet: Mandel Kata és Bartalis Henrietta hódeszkások, valamint edzőik, Kinda Géza és Reisz Zoltán.
Baleset történt Szentegyháza és Csíkszereda között kedden délelőtt, egy ember megsérült.
A közösségi médiában fellelhető képek és videók tanúsága szerint kedd este súlyos szerkezeti omlás történt a szilágycsehi református templomnál: az épület jelentős része leomlott.
Kedd este hat óra körül óriási robajjal omlott össze a szilágycsehi református templom tornya. A felújítás alatt álló templom tornyának megerősítését a munkálatokat végző kolozsvári cég szakembereinek javaslatára belülről már megtámasztották.
A nagyváradi premontrei apát kilakoltatásáról szóló bírósági döntés félelmetes képet fest az igazságszolgáltatás állapotáról, és az államérdekből elkövetett jogtiprásról.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!