Büntetőt hibázott a kapusuk, de legyőzték a Rapidot

Orbán Zsolt 2020. szeptember 26., 15:40 utolsó módosítás: 2020. szeptember 30., 12:58

A Bukaresti Rapid óriási meglepetésre kikapott Lénárdfalván a labdarúgó 2. Liga szombati játéknapjának kora délutáni mérkőzésén. A máramarosiak ráadásul a kapusuk révén még egy tizenegyest is kihagytak.

A csapatkapitány kapusnak még gyakorolnia kell a büntetők elvégzését Fotó: ACSF Maramures Recea/Facebook

Kevesen gondolták volna, hogy a feljutásra pályázó fővárosi alakulat éppen ezen a hétvégén veszítheti el veretlenségét a másodosztályú bajnokságban. Lénárdfalva község csapata pont nélkül, a tabella végén szerénykedett a forduló előtt, míg a Rapid három győzelemmel és egy döntetlennel csak a kevesebb szerzett gól miatt szorult a listavezető FC U Craiova mögé.

A szombati mérkőzés első találatát ezzel együtt a máramarosi kiscsapat jegyezhette volna, de a 17. percben kiharcolt büntetőt végrehajtó veterán nagybányai kapus, Alin Bota nem járt sikerrel.

Virgil Drăghia kitalálta Bota szándékát, utóbbi pedig nyargalhatott vissza a saját kapujába, de alighogy elfoglalta szokásos helyét, Hlistei előnybe is lőtte a vendégeket.

Egészen a második félidő közepéig úgy tűnt, Lénárdfalván a papírforma érvényesül, a hazaiak viszont váratlanul egyenlítettek, Coman fejesét követően Drăghia estében a gólvonal mögé sodorta a labdát a lábával. Az újoncnak később a fordítás is összejött egy újabb tizenegyesből, amelyet már nem Bota-kapus, hanem Marius Coman végzett el: a csatár hidegvérrel belsőzte ki a bal felsőt, és a tökéletesen elvégzett büntető később a lénárdfalviak óriási győzelmét jelentette.

Amint arról beszámoltunk, a szünetben még két góllal vezető FK Csíkszereda teljesen váratlanul omlott össze a második félidőben és szenvedett 3–2 arányú vereséget a Bákói Aerostar pályáján.

Az Unirea Slobozia–Konstancai Farul bajnokit a vendégeknél regisztrált koronavírusos esetek miatt halasztani kellett, de a szombati játéknapon további négy mérkőzést rendeztek 11 órai kezdéssel.

A temesvári derbin az ASU Poli magabiztosan nyert a Ripensia ellen és átvette a bajnokság vezetését a forduló keddi zárómeccsén a CSM Slatinát fogadó Craiovától.

A tabella szerinti rangadón a Turris-Oltul drámai végjátékban tartotta otthon a pontokat Concordia Chiajnával szemben.

A Resciabányai CSM Laurențiu Buș büntetőjével nyert a Gloria Buzău vendégeként, míg a Pandurii Tg. Jiu–CS Mioveni találkozón is az idegenben játszó csapat nyert. Az Argeș megyeiek első győzelmüket szerezték meg, a zsilvásárhelyi csapat immár egyedüliként pont nélküli a 21 csapatos mezőnyben.

Szombaton 18.45-től a Petrolul Ploiești a Dunărea Călăraști látja vendégül, vasárnap délben a Kolozsvári U a Metaloglobussal játszik Bukarestben.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz – 5. forduló
Szombati játéknap

Temesvári ASU Poli–Temesvári Ripensia 2–0 (0–0)
Gólszerzők: Mircea Axente (48., büntetőből), Alexandru Popescu (59.)

Gloria Buzău–Resicabányai CSM 0–1 (0–1)
Gólszerző: Laurențiu Buș (43., büntetőből)

Pandurii Tg. Jiu–CS Mioveni 1–2 (1–1)
Gólszerzők: Martin Remacle (22.), Sergiu Negruț (79.), ill. Davide Massaro (3.) Kiállítva: Andrei Pleșa (40.), ill. Alexandru Iacob (83.)

Turris-Oltul Turnu Măgurele–Concordia Chiajna 3–2 (0–0)
Gólszerzők: Adrian Voicu (52.), Ștefan Blănaru (83.), Silviu Pană (90+3.), ill. Andrei Hergelegiu (54.), Philippe Nsiah (89.)

Lénárdfalvi SK–Bukaresti Rapid 2–1 (0–1)
Gólszerzők: Marius Coman (67., 80., utóbbit büntetőből), ill. Cătălin Hlistei (19.)
Kiállítva: Rassambek Akhamtov (90+5., a hazaiaktól)

Bákói Aerostar–FK Csíkszereda 3–2 (0–2)
Gólszerzők: Horia Ilie (55. perc), Bor Dávid (74., öngól), Ionuț Chirilă (78.), illetve Eder González (15.), Mészáros András (22.)