Összeomlás, hiába a kétgólos FK Csíkszereda-előny

Dobos László 2020. szeptember 26., 13:38 utolsó módosítás: 2020. szeptember 30., 12:59

A szünetben két találattal vezetett az FK Csíkszereda Bákóban a labdarúgó 2. Liga szombat déli mérkőzésén, de a második félidőben mutatott gyenge játéka miatt a székelyföldiek végül 3–2-es vereséget szenvedtek.

A második félidőben nagyon visszaesett a csíkiak játéka Fotó: Pinti Attila

Új edzővel kezdte meg a szezon ötödik mérkőzést a másodosztályban az újonc Aerostar, a bákói repülőgépgyár együttesénél Cristian Lupuțot Daniel Munteanu váltotta a kispadon. Apró változtatásokat eszközölt a szakember, Valentin Suciu is a csíkiak kezdőcsapatában, ahol először lépett pályára a nyáron Magyarországról érkező Bor Dávid.

A találkozó elején a házigazdák támadtak többet, a 9. percben Moisi fejelt fölé, kicsivel rá Vraciu lövését védte magabiztosan Ribánszky, a csíkiak kapusa.

A folytatásban fordult a játék képe: a vendégek többet birtokolták a labdát, ez gólokban is megmutatkozott. A 15. percben Eder szerzett labdát a 16-oson kívül, és mintegy 18 méterről védhetetlenül lőtt, a labda a felső kapufáról vágódott a hálóba (0–1). A 22. minutumban újabb gólt jegyzett  az FK: Mészáros András szerzett labdát három védő szorításában, betört a 16-os területére, ahol négy hazai játékos gyűrűjéből a bal alsó sarokba lőtte (0–2).

Az első játékrész további perceiben még egy nagyobb vendég gólhelyzetet jegyezhettünk, Bauza lövése azonban kissé a kapu mellé ment, így 2–0-ra vezetett a csíki gárda a szünetben.

A második felvonást jobban indította a hazai gárda, egymást követően két veszélyes szabadrúgáshoz jutottak, és az 55. percben sikerült a szépítés. Bal oldali szabadrúgást követően a bákóiak a 16-os vonala elé gurították a labdát, ahonnan Horia Ilie 17 méterről a bal alsó sarokba bombázta (1–2).

Az Aerostar-roham megmaradt: a 74. percben kiegyenlítettek, egy jobb oldali szögletet követően Bor lábáról a csíki kapuba pattant a labda (2–2). Sőt, két perccel később megfordították az állást, egy bal oldali szöglet Chirilă a kapuba fejelte a labdát (3–2).

Az utolsó percekben újra a csíkiak támadtak többet, de nem sikerült az egyenlítés.

Az FK Csíkszereda a következő fordulóban, október első hétvégéjén a tervek szerint hazai pályán játszik, a Temesvári ASU Poli együttesét fogadja.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 5. forduló:

Bákói Aerostar–FK Csíkszereda 3–2 (0–2).

Gólszerzők: Horia Ilie (55. perc), Bor Dávid (74., öngól), Ionuț Chirilă (78.), illetve Eder Gonzales (15.), Mészáros András (22.).
Játékvezetők: Kovács Szabolcs (Nagykároly), Ioan Alexandru Corb (Szatmárnémeti) és Constantin Mihai Cantemir (Fogaras).
Megfigyelők: Ionuț Borcan (Ploieşti) és Cătălin Pașcanu (Kudzsir).
Bákói Aerostar: Anca–Trip – Alecsandru, Yabre, Moisi, Mureșan, C. Zaharia (Ilie, 26.), Chelaru, Oteliță (Belciu,, 89.), Gavrilă, Popescu, Vraciu. Vezetőedző: Daniel Munteanu.
FK Csíkszereda: Rybansky – Palmeș, Incidisz, Apró, Bor, Eder (Csűrös, 83.), Kálmán (Savin, 58.), Bara, Botorok (Szondi, 83.), Bauza, Mészáros (Marrone, 77.). Vezetőedző: Valentin Suciu.