Bolgár pilóták uralták a kovásznai raliversenyt

Székely Sport 2022. február 07., 13:16 utolsó módosítás: 2022. február 07., 13:19

A bolgár kettős, Julijan Telijski és Alekszandar Dimitrov nyerte az elmúlt hétvégén Kommandón és környékén 15. alkalommal megrendezett hagyományos téli raliversenyt.

A győztes bolgár egység Fotó: Rallyphoto Hunters

A Winter Rally Covasna nevet viselő háromnapos viadalon az előzetes rajtlistához képest eggyel kevesebb, 37 csapat indult, és végül 34 fejezte be a versenyt. A mezőnyben a tizenhat hazai versenyzői páros mellett tizenöt magyar egység, továbbá négy bolgár, egy francia és egy argentin pilóta volt.

A verseny teljes hossza 144 kilométer volt, amiből 93,20 km jelentette a mért versenytávot. A pilóták pénteken tartották a hivatalos edzésnek számító shakedown-t, majd szombaton és vasárnap egyaránt négy-négy gyorsasági szakaszt teljesítettek.

A fordulatos küzdelem végén a leggyorsabbnak a bolgár kettős, Julijan Telijski és Alekszandar Dimitrov bizonyult, akik a Mitsubishi Lancer EVO IX-cel szerezték meg az első helyet. Másodikként honfitársaik, Georgij Jankov és Cvetan Baldjiev értek célba valamivel több, mint fél perces hátránnyal, míg a dobogó harmadik fokán az argentin csapat, Paulo Soria és Marcelo Der Ohannesian végzett.

A legjobb román versenyzői páros Marcel Teodor Cioltan és Alexandru Popa volt, akik a negyedikek lettek, míg a magyar indulók közül Kovács György és Tekeres Laura a hatodik helyen zártak.
A küküllőkeményfalvi versenyző, Miklós Csaba és navigátora, a csíkszeredai Sprencz Tamás (CAN-AM Maverick X3) autója elromlott, így feladták a versenyt.