A Brassó Chess Classic volt a 175 ezer euró összdíjazású Grand Prix Románia második állomása, melyre 20 ország 328 sakkozója (köztük 14 nagymester, 27 nemzetközi mester és 28 FIDE mester) nevezett. A 9 fordulós svájci rendszerben megrendezett GPR-2 nyereményalapja 150 ezer lej volt, amelyből a nyertes 25 ezer lejt kapott.
A Cenk lábánál fekvő városban a gazdasági fejlődés (idéntől repülőtere is van!) mellett a pezsgő sakkélet is érezhető. A verseny meghívott nagymestereinek kedvezményes áron szállást adó ARO szállóval szemben fekvő parkban már 1989 előtt is lehetett sakkozni. 1990 után a brassói sakkéletet Ciprian Nanu nagymester és a Sofronie-házaspár mozdította előre – a város magyar nyelvű középiskolájában az Áprily Lajos Főgimnáziumban kezdődött sakkozással. Nanu a brassói torna főrendezője volt, a Román Sakk-szövetség vezetőségi tagjaként pedig szponzorok segítségével jó feltételeket biztosított a résztvevőknek. A Brassó Megyei Tanács mellett a brassói Városháza is főtámogató volt, a nyitó lépést Allen Coliban polgármester – egykori sportoló – tette meg.
A játékvezetők főnöke Dinu Ioan Nicula volt, aki filmkritikus és a FIDE (Nemzetközi Sakk-szövetség) feladványszerző bizottságának (WFCC) alelnöke, a romániai versenyeket ő küldi fel a FIDE-hez (Rating Officer). Vlad Ardeleau, a két éve megválasztott Román Sakk-szövetség elnöke pénzt hozott a romániai sakkozásba, a világ élvonalába tartozó nagymesterek közül Rapport, Sevcsenko, Motylev és Nisipeanu is román színekre váltott. A sakk iskolai oktatásban való bevezetése nagy erővel zajlik, a „Sakk az iskolában” bizottság titkára, Mădălina Maria Lejean-Anușca kommentálta az élő adásban közvetített 40 játszmát.
A 22 éves olasz ifj. Luca Moroni (2557) nagymester lett a Brassóban megrendezett Grand Prix verseny győztese. Moroni öt győzelemmel kezdett, és a 9 lehetségesből 8 ponttal végzett az élen, megelőzve a 7,5 pontos holland Max Warmerdam (2607) és a német Dmitrij Kollars (2618) nagymestereket. A 4. helyen 7 ponttal kilenc sakkozó végzett holtversenyben, három román nagymester (David Gavrilescu, Mircea Emilian Pârligras és Marius Manolache) is köztük van. A legjobb női díjat a lengyel Anna Kubicka nemzetközi mester kapta. A szervezők számos különdíjat osztottak ki az 1001 és 2500 közötti Élő-pont kategóriákban.
A brassói FIDE-tornán ott volt Biró Sándor nemzetközi mester is, a Csíkszeredai Caissa Sakk Klub elnöke a 65 év felettiek első helyezettje lett. A verseny fontosságát jelzi, hogy az ARO Hotelben tartott záróünnepségen a Román Sakkszövetség elnöke, Vlad Ardeleau, valamint Șerban Todorică-Constantin, Brassó Megyei Tanácsának elnöke adta át a díjakat.
A Csíkszeredai Sportklub korábbi legendájával, a csapatot öt szezonon át erősítő Andrej Szergejevics Taratuhinnal beszélgettünk a jégkorong Erste Liga elődöntőjének negyedik mérkőzését megelőzően.
A végletekig kiélezett, fordulatos mérkőzésen, a hosszabbításban nyert kedden este a Csíkszeredai Sportklub a BJAHC ellen a jégkorong Erste Liga elődöntőjének ötödik találkozóján. Készülhetnek a Gyergyói HK elleni döntőre.
Medve támadt egy férfira vasárnap este Predeál egyik utcáján. A medvetámadás áldozata eszméletét vesztette.
Áprilistól a mezőségi szórványban folytatja lelkészi szolgálatát Ballai Zoltán, miután a Kolozsvár Felsővárosi Református Egyházközség presbitériuma megvonta tőle a bizalmat.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Magyarország (a szomszédos országokkal ellentétben) egészen 1941. június 27-ikéig kimaradt lényegében a második világháborúból. Aztán történt valami, ami mindent megváltoztatott. De mi volt a valós oka a hadba szállásnak?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!