A Csíkszeredai ISK sportolója számára befejeződtek a versenyek, Kalamár Zsolt tanítványa az 500 méteren a 20., 1000 méteren a 18., 1500 méteren pedig a 11. helyen zárta a megmérettetést. Annak tudatában, hogy szinte semmilyen támogatást nem kaptak a felkészülés során a romániai sportvezetéstől, Romániában pedig évek óta nincs működő szakszövetsége a korcsolyázóknak – az eredmények minden elvárást felülmúlnak.
Kalamár Zsolt azt nyilatkozta telefonon a Székelyhonnak, hogy úgy érzi, többet is ki lehetett volna hozni ebből a versenyből. „Jól indult az első nap, tanítványom a 11. helyen zárta az 1500 métert, aztán másnap következett az 500 méteres táv, Nóra kedvence és egyben erőssége is.
Sajnos, nem úgy alakultak a dolgok ahogy terveztük. A kizárás pedig nagyon megviselte Nórát. Úgy érzem, nem sikerült teljesen felállnia lelkileg a kizárás után, nagyon megviselte, és ez rányomta a bélyegét a harmadik napi teljesítményére. Az 1000 m selejtezőiből simán kvalifikálódott, de a negyeddöntőből már nem sikerült továbbjutni. Nem volt meg benne a kizárás előtt érezhető tűz.
– mondta el Kalamár.
Az EYOF harmadik versenynapján szenzációsan teljesítettek a magyarországi rövidpályás gyorskorcsolyázók, háromból három arany a magyar mérleg: 1000 méteren a lányoknál Szigeti Dóra, a fiúknál Major Dominik győzött, 2000 méteres vegyes váltóban pedig Magyarország ellentmondást nem tűrően nyert.
Jó eredményeket értek el Románia képviselői síalpinizmusban az ifjúsțgi téli olimpiai napokon, kedden: Lorena Azota Bolîndu az 5., Tudor Zaharia Dobre a 13., Alexia Maria Blajiu pedig a 27. helyen végzett. A fiúk versenyén 34-en, a lányoknál pedig 27-en álltak rajthoz.
Biatlonban, a lányok 6, a fiúk pedig 7,5 km-es sprintpróbája szerepelt műsoron, ahol Horia Nicolae Urs a 26., Maria Elisabeta Dicu az 51., Nicolae Zichil az 52., Andrea Nicoleta Șchiop pedig az 58. helyen végzett. Sífutásban, a 7,5 km-es szabadstílusú próbán Ionuț Alexandru Costea a 46. helyen zárt.
Összeült a Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága, szerdán több ügyben is döntést hozott: az FK Csíkszereda vezetőedzője, Ilyés Róbert kiállítását is elbírálták. A Bukaresti Rapid szurkolói rasszista megnyilvánulásai miatt súlyos büntetést kapott.
Kiválóan sikerült a rajt a kiesés elkerüléséért küzdő FK Csíkszeredának a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában. Megnéztük, hogy az utóbbi években hány pontra volt szükségük a csapatoknak az utolsó, biztos bennmaradást érő hely eléréséhez.
Ittas sofőr okozott anyagi kárral járó balesetet Csíkszeredában kedden, de Gyergyószentmiklóson és Székelyudvarhelyen is alkoholos befolyásoltság alatt vezető sofőröket szűrtek ki a rendőrök – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
A Kolozsvár közeli Magyarlétán helyezik örök nyugalomra Mihai Alettát, akit a járdán gázolt halálra egy személygépkocsi a kincses város központjában hétfőn. A szörnyű baleset mélyen megdöbbentette a lakosságot.
Románia biztonságban van – jelentette ki Nicușor Dan államfő csütörtökön, miután Mark Rutte NATO-főfitkárral tárgyalt Brüsszelben a Romániát ért iráni fenyegetés után néhány nappal.
Továbbá: egy tönkretett közlekedési lámpa javítása hónapokba telik, addig mindenki vigyázzon magára. És valaki elégette a szemetét s vele szinte egy egész erdőt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!