Bajnoki címek garmadája sífutásban

Dobos László , Gergely Imre 2023. március 07., 12:11 utolsó módosítás: 2023. március 07., 12:13

Máramarosban, a Gutin-hegység lábánál, a Felsőbányához közeli Sujoron, tengerszint felett 1000 méteren rendezték meg március első napjaiban a sportiskolás sífutók országos bajnokságát. A Gyergyószentmiklósi és a Csíkszeredai ISK sportolói tizenöt érmet szereztek.

A Gyergyószentmiklósi ISK csapata a versenyt követően Fotó: Gyergyói ISK

A gyergyószentmiklósi sífutók tíz érmet, köztük hét aranyat szereztek. A jelek szerint ismét nagyon sikeres generációk növekednek fel Gyergyószentmiklóson.

Fotó: Gyergyói ISK

Sokáig egyeduralkodó volt a hazai sífutó utánpótlás nevelésben a Gyergyószentmiklósi ISK, sportolóik minden versenyen elhozták a bajnoki címek legnagyobb részét.

Az utóbbi években volt egy hullámvölgy, de az idei eredmények már azt mutatják, ismét szép idők jöttek el a gyergyói sífutásban. A sportiskolás országos bajnokságon főként Romfeld Fanni és Berki Róbert teljesítménye magasodott ki, ők ahány versenyszámban elindultak, mindenhol aranyérmesek lettek, azaz mindketten három-három alkalommal állhattak fel a dobogó tetejére.

Az U14-es korosztályban szereplő Romfeld Fanni és Berki Róbert egyéniben első lett a klasszikus stílusú versenyszámban a rövid a hosszú távon is. Nem találtak legyőzőre a váltók versenyében sem.

Az U14-es lány váltó Romfeld Fanni, Tódor Alexandra és Barabás Fanni összeállításban, a fiú váltó Berki Róbert, Gál Gergő, Páll Csaba összeállításban lett bajnok.

Szintén aranyérmes lett Páll Boglárka is a klasszikus versenyszámban és ezüstérmes a korcsolya stílusú próbán.

Ezüstéremmel térhetett haza Gyergyószentmiklósra, Páll Gábor, valamint a Páll Gábor, Köllő Koppány, Gyulai Erik összeállítású U18-os váltó is. Jánosi István, a gyergyói sífutó szakosztály vezetője kiemelte még Tódor Alexanra, Gáll Gergő, Páll Csaba nevét, akik az egyéni versenyszámokban is a dobogó közelében 4.–5. helyezettekként zártak és Bögözi Előd is közel volt az élmezőnyhöz.

Öt érmet szereztek a csíki biatlonisták

A Gecse Izabella és Péter Árpád tanár-edzők által felkészített Csíkszeredai ISK mérlege: egy-egy arany- és ezüstérem, illetve három bronz.

„Háromnapos volt a verseny, első nap mindenki klasszikus, azaz váltakozó stílusban versenyzett, második nap a szintén klasszikus stílusú sífutásban megtartott váltók szerepeltek a programban, harmadik nap pedig az ifjúsági 4-eseknek újra klasszikus stílusú próbákat tartottak, az ifi 3-asok és ifi 2-esek pedig korcsolya stílusban teljesíthették a versenytávokat.

Egy kicsit szokatlan volt a mi sportolóink számára a klasszikus, váltakozó sífutás, ugyanis mi az edzéseink zömét a biatlonban használt korcsolyalépésben tartjuk. Ennek ellenére a gyerekek kitűnően teljesítettek”

– nyilatkozta Gecse Izabella.

Csoportkép a csíki sportolókkal Felsőbányán. Balról Gecse Izabella, jobbról Péter Árpád Fotó: Forrás: Csíkszeredai ISK

A Csíkszeredai ISK eredményei

Ifjúsági 4-es korosztály (2009 után születettek, 35 lány és 24 fiú állt rajthoz): Kelemen Nóra – 5. és 7. hely; Elekes Köllő Zsanett – 7. és 10. hely; Márton Jázmin – 8 és 9. hely; Pályi Krisztina – mindkét próbán 13. hely; Bíró Magor – 4. és 7. hely; Kelemen Ákos – 13. és 14. hely; Németh Mátyás – 17. és 18. hely. A váltók versenyén a Márton Jázmin, Elekes Köllő Zsanett és Kelemen Nóra alkotta csapat ezüstérmes lett, míg a Bíró Magor, Német Mátyás és Kelemen Ákos összetételű trió bronzérmes.

Ifjúsági 3-as korosztály (2007–2008-ban születettek, 19 lány és 19 fiú állt rajthoz): Silló Krisztina – 1. és 6. hely; Tamás Boróka – 3. és 6. hely; Kelemen Boglárka –6. és 9. hely; Kurkó Janka – egy 16. hely; Udvari Hunor – 6. és 11. hely; Német Attila – 12. hely és 14. hely; Márton Márk – 14. hely és 15. hely. Ebben a korosztályban a Kelemen Boglárka, Tamás Boróka és Silló Krisztina alkotta váltó ezüstérmes lett, míg a Márton Márk, Németh Attika és Udvari Hunor alkotta fiúcsapat pedig az 5. helyen zárt.