A gyergyószentmiklósi sífutók tíz érmet, köztük hét aranyat szereztek. A jelek szerint ismét nagyon sikeres generációk növekednek fel Gyergyószentmiklóson.
Sokáig egyeduralkodó volt a hazai sífutó utánpótlás nevelésben a Gyergyószentmiklósi ISK, sportolóik minden versenyen elhozták a bajnoki címek legnagyobb részét.
Az utóbbi években volt egy hullámvölgy, de az idei eredmények már azt mutatják, ismét szép idők jöttek el a gyergyói sífutásban. A sportiskolás országos bajnokságon főként Romfeld Fanni és Berki Róbert teljesítménye magasodott ki, ők ahány versenyszámban elindultak, mindenhol aranyérmesek lettek, azaz mindketten három-három alkalommal állhattak fel a dobogó tetejére.
Az U14-es korosztályban szereplő Romfeld Fanni és Berki Róbert egyéniben első lett a klasszikus stílusú versenyszámban a rövid a hosszú távon is. Nem találtak legyőzőre a váltók versenyében sem.
Az U14-es lány váltó Romfeld Fanni, Tódor Alexandra és Barabás Fanni összeállításban, a fiú váltó Berki Róbert, Gál Gergő, Páll Csaba összeállításban lett bajnok.
Szintén aranyérmes lett Páll Boglárka is a klasszikus versenyszámban és ezüstérmes a korcsolya stílusú próbán.
Ezüstéremmel térhetett haza Gyergyószentmiklósra, Páll Gábor, valamint a Páll Gábor, Köllő Koppány, Gyulai Erik összeállítású U18-os váltó is. Jánosi István, a gyergyói sífutó szakosztály vezetője kiemelte még Tódor Alexanra, Gáll Gergő, Páll Csaba nevét, akik az egyéni versenyszámokban is a dobogó közelében 4.–5. helyezettekként zártak és Bögözi Előd is közel volt az élmezőnyhöz.
A Gecse Izabella és Péter Árpád tanár-edzők által felkészített Csíkszeredai ISK mérlege: egy-egy arany- és ezüstérem, illetve három bronz.
„Háromnapos volt a verseny, első nap mindenki klasszikus, azaz váltakozó stílusban versenyzett, második nap a szintén klasszikus stílusú sífutásban megtartott váltók szerepeltek a programban, harmadik nap pedig az ifjúsági 4-eseknek újra klasszikus stílusú próbákat tartottak, az ifi 3-asok és ifi 2-esek pedig korcsolya stílusban teljesíthették a versenytávokat.
– nyilatkozta Gecse Izabella.
Ifjúsági 4-es korosztály (2009 után születettek, 35 lány és 24 fiú állt rajthoz): Kelemen Nóra – 5. és 7. hely; Elekes Köllő Zsanett – 7. és 10. hely; Márton Jázmin – 8 és 9. hely; Pályi Krisztina – mindkét próbán 13. hely; Bíró Magor – 4. és 7. hely; Kelemen Ákos – 13. és 14. hely; Németh Mátyás – 17. és 18. hely. A váltók versenyén a Márton Jázmin, Elekes Köllő Zsanett és Kelemen Nóra alkotta csapat ezüstérmes lett, míg a Bíró Magor, Német Mátyás és Kelemen Ákos összetételű trió bronzérmes.
Ifjúsági 3-as korosztály (2007–2008-ban születettek, 19 lány és 19 fiú állt rajthoz): Silló Krisztina – 1. és 6. hely; Tamás Boróka – 3. és 6. hely; Kelemen Boglárka –6. és 9. hely; Kurkó Janka – egy 16. hely; Udvari Hunor – 6. és 11. hely; Német Attila – 12. hely és 14. hely; Márton Márk – 14. hely és 15. hely. Ebben a korosztályban a Kelemen Boglárka, Tamás Boróka és Silló Krisztina alkotta váltó ezüstérmes lett, míg a Márton Márk, Németh Attika és Udvari Hunor alkotta fiúcsapat pedig az 5. helyen zárt.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!