Az egy pontnak is örülhet a Sepsi OSK

Orbán Zsolt 2020. szeptember 19., 21:04 utolsó módosítás: 2020. szeptember 30., 16:26

A Viitorul játékosai a második félidőben többször is eldönthették volna a szombat esti bajnokit. A gyenge napot kifogó háromszéki csapat Pavol Safranko góljával egyenlített a végén.

Akárcsak legutóbb az Astra Giurgiu pályáján, most is Safranko mentett pontot a piros-fehéreknek. Archív. Fotó: Pinti Attila

Szezonbeli első győzelmére hajtott a Sepsi OSK a bajnokság negyedik fordulójának szombati játéknapján. A sorsoláson az első körökben nehéz ellenfeleket kapó piros-fehérek a még szintén nyeretlen Viitorullal mérkőztek hazai pályán.

A mostani volt a két csapat tizenegyedik egymás elleni találkozója, három-három győzelem mellett négy döntetlen született korábban.

Leo Grozavu először nevezte a kezdőbe Jesús Fernándezt, de a spanyol kapusnál nagyobb újdonságot jelentett a hivatalos meccslapon megadott 3–5–2-es felállás – a három belső védős játékrendszerrel eddig ugyanis nem igazán próbálkozott a moldvai vezetőedző.

A helyenként jó iramú első félidő nagyon kevés gólhelyzetet hozott mindkét oldalon. Grozavu már a 10. percben lecserélte Csiszér Balázst, akit Dimitrov váltott. A hazaiak akarása csak sárga lapokban mutatkozott meg, Colțescu már a legelején figyelmeztette Fofánát, később pedig Nouvier is besárgult.

A konstancaiak hálóőréhez hasonlóan Fernándeznek is kevés dolga akadt, a vendégek azonban kevéssel a szünet előtt előnybe kerültek:

Ciobanu szabadrúgása a sorfalon irányt változtatva vágódott a hálóba, a madridi kapus esélytelenül próbált visszaérni a rövid oldalra...

Grozavu a szünetben kettős cserével próbált új lendületet vinni a csapatába, Carnat helyett Golofca érkezett, Fofana helyett pedig Ștefănescu. A Sepsi OSK jóval többet birtokolta a labdát az ellentámadásokra berendezkedő dobrudzsaiaknál, akiknek viszont jól zárt a védelme.

A házigazdák sokáig nem tudtak veszélyesek lenni Cojocaru kapujára, míg a másik térfélen Luckassen két percen belül két nagy lehetőséget hagyott ki, majd Gabriel Iancu, az elmúlt idény gólkirálya találta el a kapufát.

Fülöp Lóránd fontos szerepet vállalt az egyenlítő gólban. Archív. Fotó: Pinti Attila

Ezt követően a Fülöp-testvérek is pályára léptek, előbb István, aztán Loránd, de továbbra is a vendégek álltak közelebb a gólhoz, a 77. percben Fernándeznek nagy bravúrt kellett bemutatnia Luckassen lövésénél.

Tíz perccel a vége előtt váratlanul egyenlített a Sepsi: Fülöp István jó keresztpasszal találta meg öccsét, akinek finoman benyesett labdáját Pavol Safranko fejelte közelről a kapuba (1–1).

A végjátékban a székelyföldi csapat a győzelemért harcolt, de pontosztozkodás lett a vége, és a nagy helyzetek száma alapján az egy pontnak is örülhet az OSK.

Labdarúgó 1. Liga – alapszakasz, 4. forduló:
Sepsi OSK–FC Viitorul 1–1 (0–1).
Gólszerzők: Safranko (82.), ill. Ciobanu (39.).
Sepsi: Fernández – Csiszér (Dimitrov, 10.), Bouhenna, Mitrea – Nouvier (Fülöp I., 59.), Purece (Fülöp L., 71.), Fofana (Ștefănescu, a szünetben), Aganovic, Ștefan – Carnat (Golofca, a szünetben), Safranko. Edző: Leo Grozavu.
Viitorul: Cojocaru – Boboc, Mladen, Ghiță, Dussaut – Ciobanu (Bodișteanu 89.), Matei, Casap (Castaneda 64.) – Iancu, Luckassen, Mățan. Edző: Ruben de la Barrera.
Vezette: Sebastian Colțescu (Craiova).