Moldován Ervin az ISK jelenlegi helyzetéről elmondta, hogy hét szakosztály működik az intézményükben: jégkorong, gyorskorcsolya, műkorcsolya, biatlon, alpesi sí, sífutás és cselgáncs. „Jelen pillanatban minden szakosztálynál nyári alapozás zajlik” – mondta, hozzátéve, hogy kétféle edzőtábort szerveznek: hegyit Hargitafürdőn és tengeri tábort, de „idén sajnos anyagi okok miatt a jégkorongozók nem vesznek részt a tengeri táborban” – fejtette ki.
A döntés hátterében a költségek átcsoportosítása áll: „azért hoztuk, hogy a pályázatos összegeinket átcsoportosíthassuk jégdíjra, hogy ősszel 100%-ban tudjuk kihasználni a jeges edzéseket”.
Kiemelte, hogy a jégkorongos szakág legnagyobb költségeleme a jégdíj.
A helyi edzőtáborokon eddig az U17-es hokisok és a dzsúdósok vettek részt, jelenleg a gyorskorcsolyázók tartózkodnak Hargitafürdőn, őket az U20-as hokicsapat, a biatlonisták és a síszakosztály követi.
„Jégkorongozóink jelenleg a Vákár Lajos Műjégpályánál, az FK sportparkjában, illetve az ISK edzőtermében végeznek specifikus edzéseket, lényegében az alapozás történik” – tette hozzá.
Az igazgató szerint a legnagyobb kihívást most a csökkenő költségvetés jelenti: „ez egy országos jelenség, viszont ebben a helyzetben nagyon nehéz biztosítani legalább a megszokott körülményeket, amik az eredmények eléréséhez szükségesek”. A jeges edzések várhatóan szeptember elején kezdődhetnek, míg kiemelte, hogy más szakágaknál „a felkészüléshez szükséges termek adottak”, és „ezeknek a szakágaknak messze elmarad a költsége a jégdíjhoz képest”.
A héten lezajlott jégkorong-szövetségi gyűlésen is téma volt a pénzhiány: „minden állami klub szintén arra panaszkodott, hogy egyre kevesebb a költségvetésből gazdálkodhatnak, ami súlyosan érinti a sport szakmai fejlődést”. Moldován összegzése szerint:
A VSK kosárlabda-szakosztályától Vita András edző egy sepsiszentgyörgyi magánjellegű szaktáborból nyilatkozott, ahol „mintegy ötven Csíkszeredai VSK-s vesz részt és ahová az ország minden pontjáról érkeznek fiatal kosarasok”. Elmondta: „a VSK-nál most vakáció van”, a costinești-i edzőtáboron már túl vannak, augusztusig pihenő van, „utána kezdik meg a felkészülést a szeptember–októberben minden korosztály számára elinduló szezonra”– zárta.
A Román Labdarúgó-szövetség Fegyelmi és Etikai Bizottsága komoly büntetést szabott ki Hadnagy Attilára, a labdarúgó 2. Ligában szereplő Sepsi OSK sportigazgatójára, miután a Bihar FC elleni 2–2-es döntetlen után számon kérte a játékvezetőt.
Az első román–török vébéselejtező végén a félholdasok örülhettek, és nem is akárhogy: a férfi kézilabda-világbajnokság előselejtezőjében vasárnap este, ötgólos hátrányból idegenben harcolták ki az esélyesebb Románia ellen a továbbjutást.
Halálos kimenetelű vasúti baleset történt Csíkszeredában a Brassói út mellett vasárnap délután: egy lovas szekérrel a vonat elé hajtottak, egy személy a helyszínen meghalt.
Kulcsár-Terza József parlamenti képviselő, a Magyar Polgári Erő ügyvivő elnöke bocsánatkérést vár Zelenszkijtől, és felszólítja az Ukrajna területén élő kisebbségek jogainak biztosítására.
Az iráni háború által okozott üzemanyagársokk új lendületet adhat az elektromos autók piacának, de nem mindenhol ugyanúgy, valódi mentalitásváltást pedig valószínűleg csak egy hosszasan elhúzódó olajválság idézhet elő.
Olyan jó nézni, amikor a román értelmiségi elit arról beszél, hogy ej, no, ezen az etnicizmuson túl kellene már lépni, hiszen mind európaiak vagyunk. Komolyan? Serios?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!