Az ISK-SZAK svéd légiósa, Sebastian Loso összegzőjében kiemelte, hogy habár hullámzó volt a játéka, elégedett a teljesítményével. „Szerintem a lengyelek ellen jó esélyünk volt visszajönni a meccsbe, nagy kár, hogy Szilárdnak nem volt szerencséje a supertiebreakben. Ursu viszont kiválóan játszott, nagyon jó játékos.
A hollandok elleni meccs előtt ha azt mondják nekem, hogy Priscsepát ketten is legyőzzük, és vereséget szenvedünk a második és harmadik játékosuktól, nem hittem volna el. Nagyon kemény és hosszú meccs volt a Taverzo ellen, és már vasárnap délben asztalhoz kellett állnunk, nem volt elég időnk kipihenni magunkat.
A csehek jó taktikával készültek ellenem, míg Szilárdnak ismét nem volt szerencséje az ötödik szettben. Három szoros meccsünk volt, elégedett vagyok a teljesíményünkkel” – összegzett az asztaliteniszező.
Habár végig jó formában asztaliteniszezett, két meccsen is az utolsó, mindent eldöntő rövidítésben szenvedett vereséget György Szilárd.
„Látszott a fiúkon és rajtam is, hogy szeretnénk továbbjutni. Két meccset is az ötödik szettben, az utolsó labdameneteknél kaptam ki. Jó formában voltam, volt szerencsém is, meg nem is. Beletettem mindent, szívemet, lelkemet, sajnálom, hogy nem jutottunk tovább, pedig megérdemeltük volna. A fiúk is jól játszottak, le a kalappal a csapatunk előtt, remélem, hogy a következő évben meglesz a továbbjutás.
A sajtótájékoztatón is elmondtam, hogy mindhárom csapat egyforma eséllyel indul neki a csoportnak. Az Európa Kupában nincsenek gyenge játékosok.
Szombaton jól ment a játék, nyertünk, míg vasárnap a egy-két labdamenetnél becsúszott a hiba, az ellenfél pedig ki is használta, továbbá a szerencse is elpártolt tőlünk. Ilyen a sport, kell menni tovább előre” – tekintett előre az udvarhelyi asztaliteniszező.

Távozik a Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya, Denis Haruț, aki a Szuperligába való feljutás után elsőként hagyta el a klubot, és megegyezett az élvonalbeli tagságot szintén kiharcoló FC Voluntari-jal.
Megkezdte a 2026/2027-es jégkorongszezonra való felkészülést a Csíkszeredai Sportklub. A megmaradt hazai maghoz több tehetséges fiatal csatlakozott, a csapat pedig keményen dolgozik, hogy a bajnokságok rajtjára minden tekintetben készen állhassanak.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Az EDDA lesz az egyik fellépő a 35. Tusványoson – jelentették be a Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor szervezői szerda délután.
A 2019-es EP-választások alkalmával épp Tomac volt az, aki a kettős állampolgárságú romániai magyarok ellen hergelt, de összeállításunkban felidézzük az elmúlt tíz évnek a román és magyar állampolgársággal is rendelkezőkkel szembeni román narratíváját is.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!