Elúszni látszott a találkozó, megrázta magát az Udvarhelyi ISK-SZAK

Józsa Csongor 2023. október 21., 21:32

Elképesztő csatában, a sírból hozta vissza a meccset a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK a holland ellenlábasa ellen. Az utolsó forduló dönt, ki jut tovább az Európa Kupában.

Loso 0–2-ről fordított, így nem lett vége az összecsapásnak Fotó: László Ildikó

Szombaton délután a második forduló mérkőzésén a holland bajnokkal csapott össze a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK a férfi asztalitenisz Európa Kupa második csoportkörében. A György István által irányított házigazdáknak a továbbjutási remény életben tartása volt a céljuk, ugyanis a Taverzo is vereséget könyvelt el az első játéknapon.

Az első párharcban Sebastian Loso 3–0-ra kapott ki a fiatal Milo de Boer-tól, de akár fordítva is alakulhatott volna az eredmény. Az első játszmában a vendégek játékosa csak a legvégén vezetett, míg a harmadikban 4–10-ről fordított. Tényleg, nüansznyi volt a különbség, de a mérleg nyelve a holland felé billent.

Izgalmakkal teli volt a második meccs is, György Szilárd átmentette így nappal korábbi jó formáját, csak egy szettet engedélyezett az ukrán Priscsepának. Varázslatos labdamenetekkel egyenlített ki az ISK-SZAK.

A legvégén György Szilárd tette fel az i-re a pontot Fotó: László Ildikó

Tamás Szabolcs pillanatok alatt megnyerte az első játszmát, a másodikban pedig 5–1-re vezetett. Csakhogy, ellenlábasa, Kahn innen nem kevesebb mint tizenhárom pontot hozott zsinórban. A párharc kulcsa a harmadik szett volt, amelyik hosszabbításba torkolódott, 17–15-re a hollandé lett. Szabolcs kapaszkodott a következő szettben, de a lélektani előny már az ellenlábasnál volt, így összesítésben ismét átvette a vezetést a Taverzo.

Loso jól indított, csakhogy 9–6 után csak Priscsepa nyert pontokat, így az első játszma is az övé lett. A másodikat viszonylag könnyedén behúzta. A harmadikban is a székelyföldiek svéd idegenlégiósa irányított. 7–4-nél zsinórban négy pontot hozott az ukrán asztaliteniszező, de Loso nem tört össze, az utolsó szalmaszálba kapaszkodva szépített. Aztán azzal a lökettel ki is egyenlített.

Az ún. supertiebreak-ben végig az udvarhelyiek sportolójánál volt az előny, hősies küzdelemben diadalmaskodott, így életben tartotta együttese esélyeit.

A mindent eldöntő csatát György Szilárd és Milo de Boer játszotta. Az ütéssorozatok alapján inkább gálameccsnek számított ez. Szemet gyönyörködtető megoldásokat láthatott a hazai közönség, és bár az első szettet a vendégek nyerték, Szilárd rendezte gondolatait, nagyon jó asztaliteniszezéssel elhúzott 2–1-re.

Tamás Szabolcs Fotó: László Ildikó

Az izgalmaknak nem volt vége, mert miután a hollandok fiatal játékosa kiegyenlített, itt is jöhetett a supertiebreak.

Ez 6–2-re lett György Szilárd javára.

A sírból hozta vissza a mérkőzést, fordított a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK a Taverzo ellen egy olyan összecsapáson, amelyik összesen három óra tizenkét percet tartott.

Ez azt jelenti, hogy vasárnap 13 órától az El Nino Prága ellen ki-ki meccset játszanak, aki nyer, az jut tovább a kieséses szakaszba.