Az elmúlt napokban a szövetség közösségi oldalán szervezett szavazáson három sportolóra lehetett voksolni, a világelső és Európa-bajnoki címvédő Györgydeák Apor mellett a lengyel világbajnok Adrian Duszak és a kontinenstornán, illetve a vb-n is harmadik helyezett francia Hugo Rabeux volt versenyben a díj megnyeréséért.
A teqball szurkolók több mint ezer voksot küldtek be, az összesített szavazatok alapján pedig a székelyudvarhelyi klasszis végzett az első helyen, és érdemelte ki az Év Európai Sportolója címet a férfi egyéni kategóriában.
Györgydeák Apor 2023-ban Európa-bajnoki címet szerzett a Krakkóban rendezett Európai Játékokon, ahol a döntőben Adrian Duszakot győzte le, továbbá megnyerte a madridi és a podgoricai körversenyt, valamint ezüstérmes lett a thaiföldi világbajnokságon, ahol a fináléban vereséget szenvedett lengyel vetélytársától.
A székelyföldi versenyző az idei szezonnak nagyon motiváltan vágott neki, az év elején a Székely Sportnak úgy nyilatkozott, úgy érzi, hogy ebben az évben sokkal többet fog fejlődni minden téren, mert még több munkát fektet bele a felkészülésbe.
– hangsúlyozta Györgydeák Apor.
Számára emellett fontos szempont az is, hogy mindhárom kategóriában, férfi egyéniben és párosban, illetve vegyesben a különböző nemzetközi versenyeken is felérjen a csúcsra, és minél több aranyérmet gyűjtsön be.
Hiába szerezte meg a vezetést a Csíkszeredai Sportklub, fordítani tudott a Gyergyói Hoki Klub az Erste Liga döntőjének hatodik mérkőzésén, és 4:2-es összesítéssel megnyerte a sorozatot. A piros-fehérek történetük során másodszor hódították el a trófeát.
A Resicabányai CSM kétgólos vereséget szenvedett a Steauától a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának 5. fordulójában, ez pedig az FK Csíkszeredának kedvez, amely egy esetleges szombati diadallal bebiztosíthatja a helyét az élvonalban.
Egy ember meghalt, ketten súlyosan megsérültek egy péntekre virradóan történt közúti balesetben a Krassó-Szörény megyei Toplec település térségében.
Nem fenyegeti veszély a lakosságot és az infrastruktúrát, a Hunyad megyében található Valea de Pești (magyarul halasvölgyet jelent) gát normál paraméterekkel működik – közölte csütörtökön az Országos Vízügyi Igazgatóság.
Két magyarországi gépjármű ütközött össze csütörtök délután a tornyai határátkelő közelében, Arad megyében. A balesetben életét vesztette egy 76 éves magyarországi illetőségű féri, női utasa könnyebb sérüléseket szenvedett.
… egy polgármester úgy beszólt Victor Pontának, hogy az szökőárnak is beillene… és a mutáns tél váratlanul kapta magát és feldobta a talpát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!