Románia megverte a hollandokat, a szlovénokat és végül a szlovákokat a csoportkörben, így magabiztosan jutottak tovább a 2. divízióból. A nyolcaddöntőben Grúzia legjobbjaival találkoztak, gólgazdag meccsen diadalmaskodtak a trikolórok (18–11). A következő körben már Spanyolország volt az ellenfél, amely vereséggel kezdte az Európa-bajnokságot Horvátország ellen, azt követően viszont zsinórban húzta be a győzelmeket.
A román nemzeti gárdának egy pillanatig sem volt esélye, egy negyedben sem tudtak kettőnél több gólt szerezni, míg a spanyolok összesen 24-ig jutottak. A vereséget követően Montenegróval küzdhettek meg, egy nyereséggel pedig esélyük lehetett volna elcsípni még az ötödik pozíciót. A trikolórok tizenegy gólig jutottak, viszont 18-at kaptak, így ezen a találkozón sem jött össze a győzelem.
A tornát a szerbek ellen zárják, az összecsapást kedden rendezik 16 órától. A győztes végez a hetedik helyen, míg a vesztes nyolcadik lesz.
Éremmel zárhatja kiváló menetelését a magyar válogatott. Az 1. divízió B csoportjában vereséggel kezdték a tornát, azonban a grúzokat és az olaszokat is megverték, így végül éllovasként jutottak az egyenes kieséses szakaszba, amelybe így a negyeddöntőkben csatlakoztak be. A szerbek ellen vívtak a végletekig kiélezett csatát, a rendes játékidő 10–10-es döntetlent hozott, majd büntetőkkel a magyarok mentek tovább.
A következő körben a végső győzelemre is esélyes, címvédő horvátokkal találkoztak, Varga Zsolt szövetségi kapitány fiatal együttese pedig csak megszorongatni tudta ellenfelét, a magyarok végül 11–8-ra kikaptak és így csak álom maradt a döntő.
Azonban a kontinensviadalt még így is éremmel zárhatják, ugyanis a bronzért folytatott harcban Olaszországgal néznek farkasszemet, akivel már a csoportkörben is találkoztak, akkor Magyarország 10–5-re győzött.
A két fél összecsapását kedden rendezik, 17.30-tól, élőben közvetíti az M4 Sport televíziós csatorna, a Szerbia–Románia mérkőzés pedig 16 órakor kezdődik.
Kiválóan szerepel a női élvonalban a Puskás Akadémia csapata, amelynek kapuját ősztől az FK Csíkszeredától érkező Tankó Réka Boglárka védi. A felnőtt fociválogatottba is behívott hálóőrrel beszélgettünk.
Idegenbeli mérkőzéssel zárja az évet az FK Csíkszereda, a labdarúgó Szuperliga 21. fordulójában az U Craiova otthonában lép pályára. A házigazdák európai kupabúcsúját kihasználva próbálnak pontot rabolni a piros-feketék.
Hét autó érintett abban a balesetben, amely szombaton délután történt Dálnok községben a 11-es országúton – közölte az országos rendőr-főkapitányság. Jelenleg áll a forgalom a helyszínen.
Tiltakoznak a kolozsvári Waldorf iskolába járó gyerekek szülei és a pedagógusok Nemes Ildikó aligazgatónő elbocsátása miatt.
„Az észak-erdélyi autópálya átka 22 évnyi gyötrelem és szégyen után véget érhet” – állítja a közlekedési projekteket figyelemmel követő szakértőkből álló Pro Infrastruktúra Egyesület.
Komoly vádakat emeltek és házkutatások tartottak egy Temes megyei öregotthon állapotának kapcsán. Meglepő összegeket szednek be a kéregetők az utcán.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!