Hirdetés

A román ralibajnok nyerte az ERC veszprémi nyitányát

A Napoca Rally Academy pilótája a 13 gyorsasági szakaszból kettőt megnyert, hat másikban pedig dobogóra állt.
Fotó: Szabó Attila

2024. április 15., 13:14

Simone Tempestini lett az első román pilóta, aki megnyerte a rali Európa-bajnokság egy szakaszát, a kolozsvári versenyző első lett a hétvégén Veszprémben és környékén rendezett Rally Hungary-n.

2024. április 15., 13:14

A murvás verseny a 2024-es Európa-bajnokság első szakasza is volt, amelyen a nyolcszoros romániai országos bajnok Simone Tempestini és navigátora, Sergiu Itu hibátlanul teljesített a Škoda Fabia RS Rally2-vel.

Hirdetés

A Napoca Rally Academy pilótája a 13 gyorsasági szakaszból kettőt megnyert, hat másikban pedig dobogóra állt, és a közel 190 kilométeres táv végén 1:52:50.4-es idővel ért célba, ami majdnem 17 másodperccel gyorsabb a második helyezett francia Franceschi Mathieu-nél. A harmadik helyet a magyar Csomós Miklós szerezte meg, 29,9 másodperccel lemaradva Tempestinitől.

„Rendkívül boldogok vagyunk, nem is tudom, mit mondhatnék ezután a szakasz után. Nem tudom, hányan hittek az esélyeinkben, hogy megnyerjük a versenyt. Remekül éreztük magunkat itt Magyarországon. Nem lesz időnk bulizni, a szezon még csak most kezdődött, és a gyorsasági szakaszok minden kilométerén dolgoznunk kell. Szeretnénk egy szép lapot írni a román motorsport történelmében” – mondta a versenyt követően Tempestini, aki 8 évvel ezelőtt junior világbajnok lett.

Ez az első alkalom, hogy román versenyző a rali Európa-bajnokság újkori történetében nemcsak dobogón végzett egy szakaszon, hanem versenyt is nyert ezen a szinten.

A közel 80 versenyző között, akik elindultak a veszpérmi ralin, ott volt az új-zélandi Hayden Paddon (Európa-bajnoki címvédő), a spanyol Efren Llarena (2022-es Európa-bajnok), Martin Sesks (Európa-bajnoki második) és Mikko Heikkilä (finn bajnok). Összesen 28, Tempestini autójához hasonló Rally2 konfigurációjú modell állt rajthoz a 3 nap alatt.

Tempestini az így szerzett 33 ponttal a 2024-es szezon jelenlegi éllovasa a legfontosabb európai raliversenyben, őt a francia Mathieu követi 29 ponttal. Idén összesen 8 verseny szerepel a programban. Magyarország után Svédországban, Észtországban, Olaszországban, Csehországban, Nagy-Britanniában és Lengyelországban rendeznek ralit.

Az olasz származású, de romániai születésű pilóta, aki közel 15 éve él Romániában, 2016 óta pedig román állampolgár, 2022-ben közel állt ahhoz, hogy a rali Európa-bajnokság dobogójának legalsó fokára álljon, ám anyagi gondok miatt nem tudott eljutni az utolsó két szakaszra, így a 4. helyen végzett.

Ugyanakkor Constantin Titi Aurral együtt Tempestini tartja a romániai országos bajnoki címek rekordját, mindketten 8-cal rendelkeznek. Ha idén ismét bajnok lesz, akkor mindössze 30 évesen ő lesz az abszolút rekorder a romániai ralisportban.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Becze Tihamér: amit tudtunk, kitettünk a jégre

Korán véget ért a 2025–2026-os szezon a Csíkszeredai Sportklub számára, amely a tavalyi döntő után idén már a negyeddöntőben búcsúzott a jégkorong Erste Ligában. A kék-fehérek csapatkapitányát, Becze Tihamért a háttérről és a kérdéses jövőjéről kérdeztük.

A csereemberek villanásai, a legvégén egyenlített az FK Csíkszereda (videóval)

Sokáig hiányzott a gól a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának mérkőzésén. A Konstancai Farul szerezte meg a vezetést, a ráadás negyedik percében erre válaszolt az FK Csíkszereda.

Székelyhon

Halálos vonatbaleset Csíkszeredában: hat személyt szállító szekeret ütött el a vonat – frissítve

Halálos kimenetelű vasúti baleset történt Csíkszeredában a Brassói út mellett vasárnap délután: egy lovas szekérrel a vonat elé hajtottak, egy személy a helyszínen meghalt.

`
Krónika

Szilágysági családorvos keresi az utódját: egy hivatás, amely több mint munka

Dr. Székely-Szentmiklósi István negyvenöt éve családorvos a Szilágyságban – pályája egyszerre jelent hivatást, alkalmazkodást és közösségi elköteleződést.

Krónika

Puczi Béla hőstette ma is nemzet- és jövőépítő – Budapesti megemlékezés a marosvásárhelyi fekete márciusról

Puczi Béla cigány ember nem hősként indult útnak, de hőssé vált, a magyarokat 1990 márciusában megvédő férfi tette ma is nemzet- és jövőépítő – hangoztatta a Belügyminisztérium társadalmi esélyekért és roma kapcsolatokért felelős államtitkára.

Főtér

Ne magyarnak, európainak tekintsük Hunyadi Jánost meg Mátyást! Oké, de mi lesz Deceballal?

Olyan jó nézni, amikor a román értelmiségi elit arról beszél, hogy ej, no, ezen az etnicizmuson túl kellene már lépni, hiszen mind európaiak vagyunk. Komolyan? Serios?

Ez is érdekelheti

Saját közönsége előtt a Sepsi OSK, nagyüzem a sportpályákon – a vasárnapi sportműsor

A Sepsi OSK számára is elkezdődik a 2. Liga felsőházi rájátszása, a Bihar FC érkezik Sepsiszentgyörgyre. A vasárnapi sportműsorban emellett topligás rangadók és számos kiemelt esemény is szerepel.

Bőséges a felhozatal, hazai meccset játszik az FK Csíkszereda – a szombati sportműsor

Mindenki talál magának valót, sok focimeccs, téli sportok, kézilabda. A labdarúgó Szuperliga rájátszásban az FK Csíkszereda a Konstancai Farult látja vendégül.

A CFR–Rapid rangadó viszi a prímet – pénteken a képernyőn

Vasutas rangadót rendeznek a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásában, pénteken este a Kolozsvári CFR és a Bukaresti Rapid csap össze. A külföldi focimeccsek mellett több egyéni és téli sportág, valamint kosárlabda és röplabda szerepel a kínálatban.

Egy híján negyven kiemelkedő teljesítményt díjaztak a Hargita megyei Lovasgálán

Ünnepélyes keretek között rendezték meg szerdán Gyergyóremetén az idei Hargita megyei Lovasgálát, ahol a 2025-ös versenyszezon kiemelkedő teljesítményt nyújtó lovas sportolóit díjazták.

Szuperliga és nemzetközi foci – a csütörtöki sportműsor

Csütörtökön az Európa Ligában és a Konferencia Ligában is a nyolcaddöntők visszavágói kerülnek terítékre, miközben a Szuperliga felsőházi rájátszása is folytatódik. A kínálatban emellett tenisz, kosárlabda, sznúker és erőemelés is szerepel.

Söprés, csalódás és kérdőjelek – Helyzetbe hozunk!

Az Erste Liga negyeddöntőiben a GYHK és a Corona dominált, miközben a Sportklub csalódást keltett. Az FK fontos csatát nyert Galacon, a Sepsi kritikák közepette kezdi a rájátszást. Elemzések, vélemények, érdekességek a Helyzetbe hozunk! legújabb részében.

Fél költségvetéssel épp lemaradt az éremszerzésről a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK

Idén érem nélkül maradt a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK a férfi asztalitenisz Szuperligában. Nem élik meg kudarcként, főképp úgy, hogy a költségvetésük felét nem kapták meg a várostól.

Portugáliában a Fradi, teljes lesz a BL negyeddöntője – szerdán a tévében

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének szerdai meccsein pályára lép a Barcelona, a Liverpool és a Bayern München, az Európa Ligában a Fradi Bragában próbálja megtartani előnyét. A női focisoknál az FK Csíkszereda hazai pályán játszik a Farullal.

Megismerjük az első negyeddöntős csapatokat a BL-ben

Következnek a visszavágók a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, kedden este izgalmas csatákra van kilátás, a legérdekfeszítőbb párharcban a Manchester City és a Real Madrid csap össze.

A magyar és a román fővárosban is dobogóra álltak a székely cselgáncsozók

Eredményesen szerepeltek a csíkszéki és háromszéki dzsúdósok a hétvégén: az országos utánpótlásbajnokság bukaresti döntőjében kilenc dobogós helyezést szereztek, míg a budapesti veterán bajnokságon öt érmet gyűjtöttek.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!