A Román Asztalitenisz-szövetség megváltoztatta az élvonalbeli versenykiírást, visszatért ahhoz, amit három idénnyel ezelőtt alkalmazott, azaz teremtornákat rendeznek a fordulók helyett.
A férfi szakág két megszokott, stabil csapata a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC és a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK. Az elmúlt két idényben ők versengtek az ezüst- és bronzérmekért – a Bukaresti Steaua legyőzhetetlennek bizonyult.
Tavaly a másodikok a háromszékiek lettek, a dobogó harmadik fokára pedig az ISK-SZAK állhatott.
Mindkét gárda célkitűzésénél az éremszerzés szerepel.
Az őszi idény teremtornáját Bukarestben rendezik, pénteken délután kezdődnek a meccssorozatok, hétfő estig tartanak.
A szakszövetség tájékoztatása alapján a mérkőzéseket élőben közvetítik a Facebook- és Youtube-oldalukon, illetve a TVR Sport tévétársaság is műsorára tűz egy-egy meccset, az már biztos, hogy hétfőn 16 órától a Steaua–Sepsi-SIC párharcot is.
Férfi asztalitenisz Szuperliga, alapszakasz, első teremtorna
A Sepsi-SIC és a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK mérkőzései
pénteken 15 órától:
ISK-SZAK–Újszentes,
Sepsi-SIC–Craiova,
szombaton 10 órától:
ISK-SZAK–Craiova,
Sepsi-SIC–Focșani,
szombaton 16 órától:
ISK-SZAK–Bukaresti Steaua,
Sepsi-SIC–Konstanca,
vasárnap 10 órától:
ISK-SZAK–Craiova,
Sepsi-SIC–Beszterce,
vasárnap 16 órától:
ISK-SZAK–Focșani,
Sepsi-SIC–Újszentes,
hétfőn 10 órától:
ISK-SZAK–Sepsi-SIC,
hétfőn 16 órától:
ISK-SZAK–Beszterce,
Sepsi-SIC–Steaua.
Bejelentette első nyári igazolását a Sepsi OSK: a háromszéki klub egy évre szóló szerződést kötött Bogdan Vătăjeluval. A rutinos balhátvéd jelentős hazai és nemzetközi tapasztalattal érkezik Sepsiszentgyörgyre.
A Román Labdarúgó-szövetség elkészítette a Szuperliga 2025–2026-os idényének összegzését. A jelentésből kiderül, hogy az FK Csíkszereda jelentős pénzbírságot kapott az 5+6-os szabály miatt, ugyanakkor több gazdasági mutatóban is az élmezőnybe került.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Sokan kaptak érdemi indok és jogosultság nélkül magyar állampolgárságot az utóbbi években, ezeket az ügyeket is feltárjuk belső vizsgálat keretében – jelentette be Velkey György László külügyi államtitkár a Facebookon pénteken.
Miközben sokan még mindig nehezen tudják elhinni, hogy 2026-ban egy EU-tagállamban megtörténhet, hogy a falat áttörve lakoltatnak ki a hatóságok egy magyar egyházi vezetőt, olyan hangok is hallatszanak, amelyek őt teszik felelőssé a történtekért.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!