Kedden szezonindító sajtótájékoztatót tartott a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK a Nagy Ferenc edzőteremben. A férfi asztalitenisz élvonal bronzérmese ezen a hétvégén Bukarestben játssza első hivatalos mérkőzéseit az új idényben.
A klubvezető, egyben az edző, György István felvezetőként elmondta, ez lesz a gárda életében zsinórban a kilencedik év a Szuperligában, míg a nyolcadik a nemzetközi porondon, a legutóbbi négyet pedig a Bajnokok Ligájában kezdték.
„Péntektől hétfőig Bukarestben játsszuk a országos bajnokság első teremtornáját.
Aztán két hét múlva már a Bajnokok Ligájában a világ élvonalához tartozó klubok ellen vesszük fel a harcot” – vázolta azon feladatokat, amelyek csapata előtt állnak.
A szakszövetség megváltoztatta a Szuperliga versenykiírását, idéntől visszatértek a tornarendszerre, vagyis az alapszakaszt két tornával tudja le a nyolc gárda, ahol mindenki játszik mindenkivel.
Aztán a sportszeretők, így az utánpótlásban benne lévők nem láthatnak találkozókat, mert csak a rájátszásban lesz biztosan itthoni meccsünk” – fejtette ki a véleményét György Szilárd, az ISK-SZAK játékosa.
Csapattársa, a svéd Sebastian Loso úgy látja, hogy már lassan elvárható az együttestől, hogy szállítsa az érmeket: „A tavaly meglett a harmadik hely, de igazából lehetett volna ennél egy kicsivel jobb. Hullámzó volt a teljesítményem, a legvégén egy szembetegség is hátráltatott. Most már minden rendben van, jöhet az új kiírás.
A sajtótájékoztatóra meghívást kapott Székelyudvarhely polgármestere, Szakács-Paál István, aki eddig is figyelemmel követte az asztaliteniszezők teljesítményét. „Ez egy jó teher, hogy idén is tartják azt a szintet, érmet szereznének a klubnak. A városnak egyik fő sportága az asztalitenisz, évek óta magasra teszik a lécet.
– nyilatkozta.
A Székelyudvarhelyi ISK-SZAK a Szuperligában való szereplés után november közepén a Bajnokok Ligája csoportkörében Lengyelországban játszik, ahol ellenfelei német, cseh és horvát klubok lesznek.
A keret változatlan, a helyi játékosok, György Szilárd, Tamás Szabolcs és Sánduly Levente mellett az egyedüli idegenlégiós – ő is már hetedik évadját kezdi itt – a svéd, Sebastian Loso. A klub fiatal tehetsége, Toró Dávid pedig belekóstolhat a nagyok mindennapi életébe, azzal, hogy velük edz, elkíséri őket a BL-szereplésre.
Fordulatos, ötgólos mérkőzésen győzte le az FK Csíkszereda az Unirea Sloboziát a labdarúgó Szuperliga alsóházában. A szombat délutáni meccsen a csíkiak háromszor is előnybe kerültek, a hajrában pedig a VAR és a kapufa mentette meg őket az egyenlítéstől.
Különösebben nem kellett megerőltetnie magát a Sepsi OSK-nak a Chindia ellen. Szabadrúgásból egy gólt elértek, ez pedig elégséges volt. Még egy lépést megtettek az élvonal felé.
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) befejezte a levélszavazatok pártlistás szavazólapjainak előzetes összesítését.
Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakciójának vezetésére – jelentette be a választáson győztes Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon. A politikus erdélyi származású, Nagyszalontán született.
A Román–Magyar Fórum ma feljelentést nyújtott be az RMDSZ egyes, közméltóságot betöltő tagjai által feltételezhetően elkövetett bűncselekményekkel kapcsolatban, a magyar országgyűlési választások folyamatával összefüggésben – tájékoztatott a szervezet.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!