Minden jel arra utal, hogy a Sepsi OSK egyik ígéretes saját nevelésű labdarúgója a téli szünetben a váltás irányába mozdult el. Nistor Ákos jelenleg a magyarországi Kecskeméti TE együttesével készül, a jövője viszont még nem dőlt el.
Hatgólos döntetlennel zárta törökországi edzőtáborát a labdarúgó Szuperliga folytatására készülő FK Csíkszereda. Az azeri élvonalban szereplő FK Zyra ellen kétszer hátrányba kerültek, de sikerült az egyenlítés.
A korondi Sándor Tamás győzelmével zárult vasárnap a második alkalommal Csíkszeredában megrendezett Új Év Sakk Kupa. A Harghita Chess Club szervezésében 76 versenyző ült asztalhoz a Jakab Antal Házban.
Az összeomlás szélén áll a Ceahlăul Piatra Neamț együttese, több alapembere elhagyta az anyagi gondokkal küzdő klubot és félő, hogy visszalépni kényszerülnek a labdarúgó 2. Ligából. A csapat gólgyárosa Sepsiszentgyörgyre igazolt.
Az év és egyben a szezon első versenyén álltak rajthoz a Gyergyószentmiklósi Iskolás Sportklub sífutói a horvátországi Ravna Gorában megrendezett nemzetközi SEEC Cup-on. Egy bronzérmet és két negyedik helyezést gyűjtöttek.
A Gyergyószentmiklósi ISK-VSK Antares hazai pályán fogadta a CSU Ploiești CSU együttesét vasárnap. A találkozó végig kiélezett, hullámzó játékot hozott, de a legvégén a vendégek bizonyultak higgadtabbnak, és 81–78-ra megnyerték az összecsapást.
Sorozatban tizedik aranyérmét szerezte meg a román hard enduro bajnokság tavalyi szezonjában a korondi Józsa Norbert Levente. A Kolozsvári Master Bike versenyzőjét a Román Motorsport Szövetség ismételten az Év Sportolójának választotta.
A Gyergyói Hoki Klub és a Brassói Corona fölényes hazai győzelemmel zárta a hétvégét, a Csíkszeredai Sportklubnak viszont semmi sem akart összejönni az jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapján. A mérkőzéseket követően a vezetőedzők értékeltek.
A második csoportmérkőzését játssza délután a magyar válogatott a belgrádi vízilabda Európa-bajnokságon, este díjazzák a legjobbakat a Nemeti Sport Gálán. Tenisz, sznúker, kosárlabda és foci szerepel még a kínálatban.
Végig hátrányban hokizott, és csak a szépítésig jutott vasárnap este a Csíkszeredai Sportklub a DVTK Jegesmedvék ellen a Vákár Lajos Műjégpályán rendezett Erste Liga-alapszakasz mérkőzésen.
Parádés támadójátékkal és Csala Patrik hibátlan teljesítményével nyert 6–0-ra vasárnap este a Gyergyói Hoki Klub a Dunaújvárosi Acélbikák ellen a jégkorong Erste Ligában.
Továbbra sem találják az ellenszert a Brassói Corona ellen: a Cenk alatti együttes vasárnap este 5–2-re múlta felül az Újpest csapatát, ezzel megőrizte hetek óta tartó veretlenségét, és magabiztos előnnyel vezeti a jégkorong Erste Liga tabelláját.
Remek évet zárt az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub, és a most zajló alapozás után pedig már a 2026-os versenyszezon kihívásaira készülnek. Huszár Árpád vezetőedző szerint nemzetközi porondon is komoly célokkal vágnak neki az idénynek.
Vereséggel zárta szereplését a romániai U20-as jégkorong-válogatott a Bukarestben megrendezett, divízió II/A jelű, negyedik értékcsoportú világbajnokságon. Jens Brandström együttese szombat este Dél-Korea ellen maradt alul háromgólos különbséggel.