Végig szaladt az eredmény után a magyar kéziválogatott

Józsa Csongor 2021. július 25., 17:17

Néhányszor beérte a francia nemzeti együttest a tokiói olimpiai játékok női kézilabda-tornájának első csoportmeccsén. Viszont Szucsánszkiék egyszer sem vezettek, szoros vereséggel mutatkoztak be.

Erős védőfalba ütköztek Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Vasárnap délután játszotta első összecsapását a nyári olimpiai játékok keretén belül a magyar női kézilabda-válogatott. A B csoport első fordulójában a riói ezüstérmes Franciaország volt, az ellenlábas a legutóbbi olimpiai ciklusban megnyerte a 2017-es világbajnokságot és a 2018-as Európa-bajnokságot is.

Az elején bealudt az Elek Gábor által irányított együttes, az 5. percben a franciák elhúztak 4–0-ra. A csajok gyorsan rendezték a sorokat, ők is zsinórban négyet lőttek, így a 9. percben 4–4-nél egyenlítettek.

Lukácsék az első játékrészben folyamatosan szaladtak az eredmény után, ellenlábasuk rendre előnyben volt, igaz, hogy az egyenlítés 10-nél és 12-nél is sikerült.

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

12–12-nél kért időt a magyarok szövetségi kapitánya, együttese tehát azért támadott, hogy végre átvehesse az előnyt. Ez olyannyira nem jött össze, hogy két eladott labdával és egy francia értékesített büntetővel 15–12-es állásnál mehettek vissza az öltözőbe a csapatok.

A második felvonásban támadásban sok hibával játszott a magyar gárda, a 39. percben ismét néggyel vezetett az ellenlábas (16–20), így a szövetségi kapitánynak ki kellett kérnie második technikai szünetét is.

A gólgyártással nem volt gond, azzal viszont igen, hogy minden egyest találatra jött túloldalon a válasz, így állandósult a 3-4 gólos különbség, az idő pedig egyre jobban fogyott.

Kettőre sikerült a felzárkózás – a 48. percben 24–26 állt az eredményjelző.

A végjátékban mindkét gárda többet hibázott, végig szoros volt a küzdelem, az utolsó percekben Bíró védéseivel, egy emberelőnyt kihasználva 28–29 lett az eredmény.

Egy franciák által értékesített hetes végleg eldöntötte a pontok sorsát. Igaz, hogy csak egyetlen találattal, de alulmaradt a magyar gárda, ezen a mérkőzésen egy másodpercig sem vezetettek, így a nyitómeccsen vereséggel indították az olimpián.

A magyarok a második játéknapon kedden hajnalban a brazilokkal csapnak össze.

Tokió 2020, női kézilabda, B csoport, 1. forduló:

Magyarország–Franciaország 29–30 (12–15).
A magyarok gólszerzői: Vámos Petra 6, Lukács Viktória 5, Háfra Noémi 4, Szőllősi-Zácsik Szandra, Schatzl Nadine, Klujbert Katrin 3-3, Kisfaludy Anett, Márton Gréta 2-2, Tomori Zsuzsanna 1.

A csoport másik két mérkőzésén: Oroszország–Brazília 24–24 és Svédország–Spanyolország 31–24.