Tokió 2020: a tizedik nap eseményei – hétfő

Székely Sport 2021. augusztus 02., 10:58 utolsó módosítás: 2021. augusztus 02., 17:11

A birkozó Lőrincz Tamás bejutott az elődöntőbe és éremért küzdhet, kajak-kenuban pedig a legtöbb magyar versenyző a középdöntőre készülhet. A magyar férfi vízilabda-válogatott az olaszok elleni döntetlennel csoportja harmadik helyén végzett, a román női asztalitenisz-válogatott elveszítette a Hongkonggal szembeni negyeddöntőt. Ez történt magyar és román szempontból a tokiói olimpia tizedik versenynapján.

A kajak-kenu előfutamokban egymás után jutottak tovább a magyar egységek Fotó: MTI/Kovács Tamás

Asztalitenisz
női csapatverseny, negyeddöntő: Hongkong–Románia 3–1

Atlétika
férfi kalapácsvetés, selejtező: Halász Bence elmaradt a 77,50 méteres kvalifikációs szinttől, csoportjában a 9. helyen végzett, nem jutott döntőbe
női 1500 m síkfutás, előfutam: Claudia Mihaela Bobocea 4:09.19 perces idővel futamában a 11., összesítésben a 33. helyen végzett, nem jutott tovább az elődöntőbe

Birkózás
kötöttfogás, 130 kg, vigaszág: Alin Alexuc Ciurariu–Amin Mirzazdeh (iráni) 1–5
kötöttfogás, 77 kg, nyolcaddöntő: Lőrincz Tamás–Zijed Ajt Uagram (marokkói) – Lőrincz mérkőzés nélkül jutott tovább. A magyar birkozó a negyeddöntőben a japán Jakubu Sohei ellen 3–1-re nyert, ezzel már elődöntős

Az elődöntőben: Lőrincz Tamás–Mohammedali Geraeit (iráni) 6–5

kötöttfogás 97 kg, nyolcaddöntő: Szőke Alex–Artur Omarov (cseh) 3–1. A negyeddöntőben Szőke 6–2-re kikapott súlycsoportja legjobbjától, az orosz Musza Jevlojevtő.  Szőke a vigaszágon folytathatja a küzdelmet és amennyiben legyőzi a georgiai Giorgij Meliát, akkor a délutáni programban a bronzéremért csatázhat majd a lengyel Tadeusz Michalikkal.

Kajak-kenu
női K–1 200 m, előfutam: Lucz Dóra – futamgyőzelemmel jutott a középdöntőbe
női K–1 200 m, előfutam: Kárász Anna – továbbjutott a középdöntőbe
férfi C–2 1000 m, előfutam: Adolf Balázs, Fejes Dániel – nem jutottak tovább a középdöntőbe, a B-döntőben folytatják
férfi C–2 1000 m, előfutam: Cătălin Chirilă, Victor Mihalachi - továbbjutottak a középdöntőbe
férfi K–1 1000 m, előfutam: Kopasz Bálint – futamgyőzelemmel jutott a középdöntőbe
férfi K–1 1000 m, előfutam: Varga Ádám – továbbjutott a középdöntőbe
női K–2 500 m, előfutam: Kozák Danuta, Bodonyi Dóra – futamgyőzelemmel jutottak tovább a középdöntőbe
5.22: női K–2 500 m, előfutam: Csipes Tamara, Medveczky Erika – futamgyőzelemmel jutottak tovább a középdöntőbe

Kézilabda
női torna – csoportkör, 5. (utolsó) forduló: Magyarország–Svédország 26–23

Sportlövészet
férfi kisöbű szabadpuska, selejtező, döntő: Péni István a tizedik, Pekler Zalán pedig a 18. helyen végzett