Tokió 2020: a 7. nap eseményei – péntek

Székely Sport 2021. július 30., 10:28 utolsó módosítás: 2021. július 30., 18:00

Cseh László Tokióban zárta le páratlan pályafutását, ismét vízben a magyar női pólóválogatott. Az olimpia 7. napjának összefoglalója és a pénteki tévés közvetítések egy helyen.

Fotó: MTI/Kovács Tamás
Atlétika

Diszkoszvetés, selejtező, férfiak: Alin Firfirică selejtezőjében a 10. helyen végzett, nem jutott döntőbe.

Női 800 m, előfutam: Bartha-Kéri Bianka futamában a 6. lett, összesítésben a 33. helyen zárt, nem jutott tovább.

Férfi 400 m gát, előfutam: Koroknai Máté futamában 6. lett, összesítésben a 26. helyen zárt, nem jutott tovább.

Női súlylökés, selejtező: Márton Anita búcsúzott a súlylökés selejtezőjében.  A riói játékokon bronzérmes versenyző 17,42 méterrel kezdett, majd 17,59-re javított, a harmadik kísérlete érvénytelen volt. Ezzel a 21. helyen végzett, a 12-es döntőhöz legalább 18,57 méter kellett volna.

Cselgáncs

Férfi +100 kg, első forduló: Vlăduț Simionescu–Ali Omar (líbiai) 10–0.
Nyolcaddöntő: Vlăduț Simionescu–Jakiv Khammo (ukrán) 0–1.

Evezés

Női nyolcas, döntő: Románia (Maria-Magdalena Rusu, Viviana-Iuliana Bejinariu, Georgiana Dedu, Maria Tivodariu, Ioana Vrînceanu, Amalia Bereş, Mădălina Bereş, Denisa Tîlvescu, Daniela Druncea) az utolsó, 6. helyen végzett.

Férfi egypár: Pétervári-Molnár Bendegúz a B-döntőben a 4. helyen zárt, összesítésben a 10. lett.

Sportlövészet

Női sportpisztoly: Major Veronika az alapversenyben a 35. helyen végzett, nem jutott döntőbe.

Úszás

Férfi 100 m pillangó, elődöntő: Milák Kristóf olimpiai csúcsot úszott, ami Caeleb Dressel gyorsan meg is döntött, a második idővel döntős. Szabó Szebasztián futamában a hetedik lett, összességében a 14. helyen végzett, nem jutott döntőbe.

Férfi 200 m hát, döntő: Telegdy Ádám az 5. helyen végzett.

Férfi 200 m vegyes: Cseh László a 7. helyen ért célba utolsó úszása alkalmával.

Női 200 m hát, elődöntő: Burián Katalin 5. lett, összességében a 10. helyen végzett, nem jutott a döntőbe.

Férfi 50 m gyors, előfutam: David Popovici futamában a nyolcadik, összesítésben a 40. helyen zárt,  így nem jutott tovább, akárcsak Lobanovszkij Maxim, aki a 26. helyen végzett összesítésben.

Női 50 m gyors, előfutam: Bianca Costea futamában a második, összesítésben a 31. helyen végzett, így nem jutott tovább.

Férfi 1500 m gyors, előfutam: Gyurta Gergely a 15., Kalmár Ákos a 22. helyen zárt, lemaradtak a döntőről.

Férfi 4x100 m vegyes váltó: Magyarország Bohus Richárd, Takács Tamás, Kós Hubert, Holoda Péter összeállításban összesítésben a 13. helyen végzett, így nem jutott döntőbe.

Vitorlázás

Női Laser, 9–10. futam: Érdi Mária nem jutott be az éremfutamba, a 13. helyen végzett.

Férfi laser, 9–10. futam: Vadnai Benjamin a 18. helyen végzett.