Szilágyi Áron szállította a magyar küldöttség első aranyérmét!

Józsa Csongor 2021. július 24., 15:31 utolsó módosítás: 2021. július 24., 15:38

Zsinórban harmadik olimpiáján is a döntőig menetelt a férfi kardvívók egyéni számában Szilágyi Áron. Ott pedig meggyőző teljesítménnyel nyert olasz ellenfelével szemben, így egymás után harmadszor lett aranyérmes, ami ebben a versenyszámban korábban még senkinek sem sikerült.

Nem találtak rajta fogást, harmadszor aranyérmes Fotó: MTI/Ilyés Tibor

Szombaton a tokiói nyári olimpiai játékok második napján Szilágyi Áronnak nagyon jól ment a vívás. Az első fordulóban nem kellett pástra lépnie, erőnyerő volt, a legjobb 16 közé kerülésért a venezuelai José Quinterót, a nyolcaddöntőben pedig az iráni Modzstaba Abedinit győzte le egyaránt 15–7-re. A negyeddöntőben is simán ment minden, az iráni Ali Pakdaman sem jelentett különösebb gondot, így már a legjobb négy között volt.

Az elődöntőben a grúz Szandro Bazadze ellen már voltak izgalmak, 13–13-ig hol az egyik, hol a másik kardvívó vezetett, aztán Szilágyi bevitte a következő két pontot, így bejutott a döntőbe.

Itt az olasz Luigi Samele volt az ellenlábas. A magyar villámrajtot vett, 3–0-ra húzott el. Ellenfele nem nagyon találta a ritmust, Szilágyi kontrollálta a mérkőzést, 7–1-re módosult az állás.

A félidőig valamelyest szorossá tette a küzdelmet Samele, 8–5-nél pihentek egyet.

Szilágyi ott folytatta, ahol a döntőt indította, zsinórban négy pontot szállított, 12–5-nél pedig eldőlni látszott a csata.

15–7 a legévégén, meggyőző, végig kiegyensúlyozott, remek vívással szállította a magyar küldöttség első aranyérmét a tokiói nyári olimpiai játékokon Szilágyi Áron. ​