
Szombaton a tokiói nyári olimpiai játékok második napján Szilágyi Áronnak nagyon jól ment a vívás. Az első fordulóban nem kellett pástra lépnie, erőnyerő volt, a legjobb 16 közé kerülésért a venezuelai José Quinterót, a nyolcaddöntőben pedig az iráni Modzstaba Abedinit győzte le egyaránt 15–7-re. A negyeddöntőben is simán ment minden, az iráni Ali Pakdaman sem jelentett különösebb gondot, így már a legjobb négy között volt.
Az elődöntőben a grúz Szandro Bazadze ellen már voltak izgalmak, 13–13-ig hol az egyik, hol a másik kardvívó vezetett, aztán Szilágyi bevitte a következő két pontot, így bejutott a döntőbe.
Itt az olasz Luigi Samele volt az ellenlábas. A magyar villámrajtot vett, 3–0-ra húzott el. Ellenfele nem nagyon találta a ritmust, Szilágyi kontrollálta a mérkőzést, 7–1-re módosult az állás.
A félidőig valamelyest szorossá tette a küzdelmet Samele, 8–5-nél pihentek egyet.
Szilágyi ott folytatta, ahol a döntőt indította, zsinórban négy pontot szállított, 12–5-nél pedig eldőlni látszott a csata.
15–7 a legévégén, meggyőző, végig kiegyensúlyozott, remek vívással szállította a magyar küldöttség első aranyérmét a tokiói nyári olimpiai játékokon Szilágyi Áron.
OLIMPIAI ÉREMTÁBLÁZAT (frissítve 15.35)
| Sorrend | Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
| 1. | Kína | 3 | 0 | 1 | 4 |
| 2. | Japán | 1 | 1 | 0 | 2 |
| 3. | Dél-Korea | 1 | 0 | 2 | 3 |
| 4. | Ecuador | 1 | 0 | 0 | 1 |
| 4. | Magyarország | 1 | 0 | 0 | 1 |
| 4. | Irán | 1 | 0 | 0 | 1 |
| 4. | Koszovó | 1 | 0 | 0 | 1 |
| 8. | Orosz csapat | 0 | 1 | 1 | 2 |
| ...10. | Románia | 0 | 1 | 0 | 1 |
A székelyföldi labdarúgás két legjelentősebb képviselője, az élvonalbeli helye megtartásáért küzdő FK Csíkszereda és a 2. Ligában feljutási álmokat dédelgető Sepsi OSK kihasználva a válogatott szünetet egymás ellen játszott felkészülési mérkőzést.
Fordulatos mérkőzések jellemezték a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának 18. fordulóját: az Agyagfalva öt gólt szerezve fordított Csíkszentmártonban, a Golimpiákosz pedig magabiztosan nyert Borszéken.
Folytatódik az üzemanyagárak emelkedése: szombaton újabb 15 banival drágult a gázolaj, így literenkénti ára már minden székelyföldi töltőállomáson meghaladja a 10 lejt, míg a prémium gázolaj ára már csak pár banira van a 11 lejes lélektani határtól.
Népszerű turisztikai célpont a válaszúti Bánffy-kastély, amely idén az Év Úti Célja verseny jelöltjei közé került. Szalma Anna-Mária idegenvezetővel a kastély múltjáról, felújításáról és mai kulturális szerepéről beszélgettünk.
Továbbra is folyamatban van annak a két kiskorúnak a felkutatása, akik vasárnap délután tűntek el Dicsőszentmártonból. A hatóságok hétfőre virradóra is megszakítás nélkül folytatták a keresést.
Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!