HIRDETÉS

Szerdán nagyon korán kell kelni – hajnalban döntőznek a magyarok és a románok az olimpián

Milák Kristóf a férfi 200 m pillangó csúcsesélyese
Fotó: MTI/Kovács Tamás

2021. július 27., 20:29

Az evezés már hajnali három órakor elkezdődik, Románia rögtön két döntőben is érdekelt, majd a magyar úszók jönnek, köztük többen is éremesélyesek futamukban.

2021. július 27., 20:29

Románia hajnalban rögtön két döntőben is érdekelt evezésben, a Simona Radiș, Ancuța Bodnar alkotta női kormányos nélküli kettes a legjobb idővel jutott a fináléba, így éremesélyesként várják a 3.18-kor eldördülő rajtot.

Egy óra múlva pedig a férfi kormányos nélküli négypárevezős döntője kezdődik, a román csapat a vigaszágon aratott győzelmével jutott be a fináléba.

HIRDETÉS

Úszásban a román fenomén, a mindössze 16 éves David Popovici ismét vízbe ugrik, hogy kedvenc számában, 100 m gyorson kiharcolja a döntőbe jutást. Ökölvívásban Claudia Nechita éremért lép szorítóba, hiszen amennyiben legyőzi a japán Sena Iriét, bejut az elődöntőbe és biztosan bronzérmes.

Labdarúgásban pedig adott a feladat a román válogatott számára, csak akkor jut tovább a csoportjából, ha legyőzi Új-Zélandot a 11.30-kor kezdődő találkozón.

Milák, Kenderesi és Hosszú a döntőben

A világbajnok és Európa-bajnok Milák Kristóf a 200 méter pillangó elődöntőjének legjobb idejével, 1:52.22-vel – csupán két tizeddel maradt el Michael Phelps 2008 óta élő olimpiai rekordjától – jutott a döntőbe, amit szerdán hajnalban, 4.49-től láthatunk. Mellette Kenderesi Tamásért is szoríthatunk a fináléban, hiszen ő is ott van a legjobbak között.

A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka a 200 méter vegyes elődöntőjében a hetedik legjobb idővel, 2:10.22-vel jutott a fináléba, amit szerdán hajnalban, 5.45-től láthatunk majd.

Tóth Krisztián világbajnoki ezüst- és bronzérmes cselgáncsozó hajnali öt óra körül kezdi meg menetelését az olimpián, első ellenfele a menekültek csapatából a Kongói Demokratikus Köztársaságból származó Popole Misenga. Utána – szinte biztosan – a japán Mukai Soicsiro következik.

A magyar férfi kardcsapat tagjai ismét pástra lépnek, reggel 5.25-kor kezdődik az Amerikai Egyesült Államok elleni negyeddöntős mérkőzésük.

A győztes az olasz vagy az iráni csapattal vív a fináléért, 7.40-től. A döntőt 13.30-tól rendezik.

Medencébe ugranak a magyar női pólosok is, ám roppant nehéz feladat vár rájuk, reggel nyolc órakor a csúcsesélyes Amerikai Egyesült Államok csapatával találkoznak. 

A magyar és a román sportolók szerdai programja (román idő szerint)

Cselgáncs

4.00: férfi 90 kg, legjobb 32 – Tóth Krisztián

Evezés

3.18 női kormányos nélküli kettes, döntő – Románia (Simona Radiș, Ancuța Bodnar)
4.10 férfi kormányos nélküli négypárevezős döntő – Románia (Mihăiţă Vasile Ţigănescu, Mugurel Vasile Semciuc, Ştefan Constantin Berariu, Cosmin Pascari)

Helyosztók

2.20 férfi kormányos nélküli kettes, B döntő – Románia (Ioan Prundeanu, Marian Florian Enache)
2.30 női kormányos nélküli négypárevezős, B döntő – Románia (Mădălina Hegheş, Roxana Iuliana Anghel, Elena Logofătu, Cristina Georgiana Popescu)

Selejtezők

5.50 női könnyűsúlyú kormányos nélküli kettes, elődöntő – Románia (Ionela Livia Cozmiuc, Gianina Elena Beleagă)
6.00 férfi kétpárevezős, elődöntő – Románia (Marius Vasile Cozmiuc, Ciprian Tudosă)
6.30 női kétpárevezős – Románia (Iuliana Buhuş, Adriana Ailincăi)
6.40 női nyolcas, vigaszág – Románia (Maria Magdalena Rusu, Viviana Iuliana Bejinariu, Georgiana Dedu, Maria Tivodariu, Ioana Vrînceanu, Amalia Bereş, Mădălina Bereş, Denisa Tîlvescu, Daniela Druncea)
6.50 férfi nyolcas, vigaszág – Románia (Alexandru Petrişor Chioseaua, Florin Sorin Lehaci, Constantin Radu, Sergiu Vasile Bejan, Vlad Dragoş Aicoboae, Constantin Adam, Florin Nicolae Arteni Fîntînariu, Ciprian Huc + Adrian Petre Munteanu)

Labdarúgás

11.30 Románia–Új-Zéland

Íjászat

10.39 nők, 1. forduló: Mădălina Amăistroaie–Csia-king Long (kínai)

12.49 férfiak, 1. forduló: Balogh Mátyás–Kim Vu Dzsin (dél-koreai)

Ökölvívás

11.15 Claudia Nechita–Sena Irie (japán) – negyeddöntő

Úszás

4.30 férfi 100 m gyors, elődöntő – David Popovici, Németh Nándor

4.49 férfi 200 m pillandó, döntő – Kenderesi Tamás, Milák Kristóf

5.04 női 200 m pillangó, elődöntő – Kapás Boglárka

5.45 női 200 m vegyes, döntő – Hosszú Katinka

Előfutamok

13.23 férfi 200 m hát – Telegdy Ádám
12.34 női 200 m mell – Békési Eszter
14.01 férfi 200 m vegyes – Cseh László
14.07 férfi 200 m vegyes – Kós Hubert
14.31 női 4×200 m gyorsváltó – Magyarország

Vitorlázás

6.05 Finndingi – Berecz Zsombor – 3–4. futam
6.15 női szörf – Cholnoky Sára – 7–9. futam

Vívás

5.25 férfi kard csapatverseny, negyeddöntő: Magyarország–Egyesült Államok

Vízilabda

8.00 női csoportmérkőzés, B csoport: Magyarország–Egyesült Államok

Olimpiai közvetítések és a szerdai sportműsor

3.15 Evezés, Olimpiai Játékok, Tokió (TVR 1, Eurosport 1)
4.30 Úszás, Olimpiai Játékok, Tokió (TVR 1, Eurosport 1, M4 Sport)
7.45 Női vízilabda, Olimpiai Játékok, Tokió: Egyesült Államok–Magyarország (M4 Sport)
8.00 Tenisz, Olimpiai Játékok, Tokió (Eurosport 2, TVR 1)
8.00 Kerékpározás, Olimpiai Játékok, Tokió (Eurosport 1)
11.30 Labdarúgás, Olimpiai Játékok, Tokió: Románia–Új-Zéland (TVR 1, Eurosport 1)
12.30 Vívás, Olimpiai Játékok, Tokió (Duna TV, Eurosport 2)
13.15 Úszás, Olimpiai Játékok, Tokió (TVR 1, M4 Sport)
13.15 Torna, Olimpiai Játékok, Tokió (TVR 2, Eurosport 1, Duna TV)
14.00 Labdarúgás, Olimpiai Játékok, Tokió: Spanyolország–Argentína (TVR 1)
14.45 Férfi kosárlabda, Olimpiai Játékok, Tokió (Eurosport 2)
16.10 Férfi röplabda, Olimpiai Játékok, Tokió (Eurosport 1)
20.30 Labdarúgás, Bajnokok Ligája: Kolozsvári CFR–Lincoln (Digi Sport 1)

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Kilenc meccsből egyet nyertek – kirúgták a Sepsi OSK korábbi edzőjét

Már nem Liviu Ciobotariu a Petrolul Ploiești labdarúgócsapatának vezetőedzője, a gyenge szezonrajt miatt a klub felbontotta a szerződését.

Új fázisba lépett a projekt: épül Háromszék legmodernebb sportlétesítménye

Elkezdődtek a munkálatok Sepsiszentgyörgy új jégcsarnokánál. Az ultramodern létesítmény 2180 néző befogadására lesz alkalmas, emellett a Háromszéki Ágyúsok otthonául szolgál majd, és nemzetközi eseményeket lehet a házigazdája.

Székelyhon

Előkerült az áprilisban eltűnt háromszéki fiatal lány

Megtalálta a rendőrség azt a kézdivásárhelyi 16 éves lányt, akinek eltűnéséről még április 11-én értesítették a rendőrséget, de mindeddig nem tudták, hol lehet.

`
Krónika

Nyugati titkosszolgálati akció áll a lengyel és a román drónincidensek mögött egy orosz illetékes szerint

Az MI6, azaz a brit külföldi hírszerzés műve lehetett a szerdai lengyelországi dróntámadás, valamint az, hogy szombaton egy orosz drón belépett Románia légterébe – legalábbis ezt állítja egy orosz illetékes.

Krónika

„Nemzetbiztonsági aggályok”: újabb romániai magyar beruházást hiúsítana meg a volt román energiaügyi miniszter

Miután az akadékoskodása miatt egyelőre kútba esett az E.On romániai érdekeltségeinek a magyar MVM általi átvétele, Sebastian Burduja volt energiaügyi miniszter most azt akadályozná meg, hogy a Napolact tejfeldolgozó a Bonafarm tulajdonába kerüljön.

Főtér

Önnek tetszik a posta új logója? Mindegy, ilyen lesz… – hírek pénteken

A parlament folyosóin menekült a riporter kérdései elől a luxus Mercit vezető képviselő. Az erdélyi tájakat népszerűsítő Charlie Ottley állampolgársági dossziéját öt éve tologatják a hivatalokban.

Ez is érdekelheti
HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!