Szenzációs diadal: a magyar női pólósok legyűrték a címvédőt

MTI 2021. július 28., 10:23

Szerdán reggel a magyar női vízilabda-válogatott az utolsó negyedben hátrányból fordítva legyőzte a címvédő, végső győzelemre legnagyobb esélyes Egyesült Államok csapatát a tokiói olimpián.

Óriási küzdelemben győztek a magyar lányok Fotó: MTI/Kovács Tamás

A magyarok egy döntetlennel indítottak az ötkarikás játékokon az orosz csapat ellen, a második csoportmeccsükön a címvédő Egyesült Államokkal játszottak.

Az első találat némi szerencsével a magyaroké volt, aztán az amerikaiak három kapufát is lőttek, négy perc elteltével sikerült az egyenlítés. Egy-egy gól született még az első negyedben, fej-fej mellett haladt tehát a két ellenlábas (2–2).

A második felvonás Keszthelyi távoli bombagóljával indult, nem sokkal később pedig Vályi növelte kétgólosra a különbséget. A riválisnak érezhetően nem ízlett a magyarok kemény védekezése, a támadóidőt maximálisan kihasználva próbált érvényesülni, és egymás után szerzett két góllal egyenlített (4–4).

A magyarok játékába ebben a szakaszban több volt a technikai hiba, de aztán Illés találatával újra előnyhöz jutottak, a nagyszünetre azonban egy amerikai gól nyomán maradt az 5–5-ös döntetlen.

A harmadik negyed elején fórból voltak eredményesek az amerikaiak, miután két-három magyar támadás is elhalt, ami láthatóan bosszantotta Bíró Attilát a parton. A folytatásban percekig egyik csapat sem jutott el a gólig, aztán Szilágyi kapott jó labdát, találatával pedig ismét egyenlő volt az állás. A címvédőnek erre azonnal volt válasza, sőt, hamarosan ismét kétgólosra duzzadt a különbség (6–8).

Fotó: MTI/Kovács Tamás

A záró játékrész Parkes góljával indult, majd Vályi talált be szépen, ezzel 8–8-ra egyenlítettek a magyarok, akiknek a következő amerikai támadást sikerült kivédekezniük. Három perccel a lefújás előtt Bíró Attila időt kért, a rivális azonban ezután hamar újabb gólt szerzett és újra vezetett (8–9).

Keszthelyi távoli bombája újfent egyenlítést ért a magyaroknak, az amerikai csapat pedig a következő akciónál csak kapufáig jutott. Egy perccel a lefújás előtt Parkes villant, szenzációs találatával már a magyaroknál volt az előny, az amerikaiaknak pedig erre már nem érkezett válaszuk.

10–9-re nyert a Bíró Attila által irányított magyar együttes, két találkozó után megszerezte első győzelmét az olimpia B csoportjában, ezzel két mérkőzés után a csoport második helyén áll.

Hogy ez tulajdonképpen mekkora siker: az amerikaiak legutóbb 13 éve kaptak ki a vízilabdatornán: 2008. augusztus 21-én, a pekingi játékokok fináléjában Hollandia tudta legyőzni.

Az orosz elleni döntetlennel kezdő magyarok pénteken 12 óra 20 perctől a házigazda Japán legjobbjai ellen ugranak vízbe ismét.