Paralimpia 2020: bronzérmes a kajakos Varga Katalin

MTI 2021. szeptember 04., 11:10

Varga Katalin bronzérmet nyert K1 200 méteren szombaton a tokiói paralimpián, ezzel ő lett az első női magyar paralimpiai érmese a sportágnak.

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A KL2-es kategória magyar indulója már a csütörtöki előfutamában is jól szerepelt, de másodikként célba érve középfutamra kényszerült. Abban szombaton simán nyert, majd a bő egy órával későbbi döntőben nagyszerűen evezve két brit ellenfele, Charlotte Henshaw és Emma Wiggs mögött ért célba.

A balesetes sérült, 35 éves magyar kajakos, aki öt éve ötödik volt a riói paralimpián, idén pedig ezüstöt nyert az Európa-bajnokságon, a magyar küldöttség 16. érmét – a negyedik bronzot – szerezte.

Varga Katalin az első női magyar paralimpiai érmese lett a sportágnak.