
A viadalon nyolc együttes vesz részt, a Kreiss Fanni, Kondricz Kata, Pásztor Flóra összeállításban pástra lépő magyarok a negyeddöntőt jelentő első mérkőzésükön alaposan megnehezítették az esélyesebb olaszok dolgát, négy asszót is megnyertek a kilencből, de végül 45–32-re alulmaradtak.
A második helyen kiemelt olaszok az utóbbi öt olyan olimpián, amelyen rendeztek női tőr csapatversenyt, négyszer megnyerték az aranyat, tehát ki lehetett jelenteni, hogy a magyaroknak bravúrra lenne szükségük a győzelemhez.
Ezzel együtt Kreiss remekül kezdett, 0-4-ről fordítva 5-4-re megverte Alice Volpit, majd később Pásztor és Kondricz is nyert asszókat Ariana Errigo, illetve Martina Batini ellen, de összességében nem forgott veszélyben az olasz siker. Kreiss az egyik asszóban a combjához kapott, és nem is nyilatkozott az találkozó után, mert sietett kezeltetni a sérülését.
„Van bennem egy kis hiányérzet, úgy érzem, hogy még többre lettem volna képes. Az elején kicsit meg voltunk illetődve, de utána szépen feljöttünk - mondta az MTI-nek Pásztor Flóra. - Sajnos Fanni összeszedett egy kisebb sérülést, ami persze nem segített minket a folytatásban. Remélem, hogy a következő asszóra össze tudjuk rakni a csapatot. Szerettünk volna bravúrt elérni, de küzdünk tovább”.
Az 5-8. helyekért zajló küzdelemben az ellenfél a franciáktól kikapott kanadai együttes volt, amely már az elején elhúzott, és végül 45–33-ra megnyerte a párharcot. A magyarok a 7. helyért Egyiptom ellen játszanak.
Kevesebb, mint egy év után menesztették Valentin Suciu vezetőedzőt a labdarúgó 3. Ligában szereplő Șoimii Gura Humorului kispadjáról. A Suceava megyei gárda a feljutásért küzd a harmadosztály felsőházában.
A Csíkszentsimoni KSK megnyerte az alapszakaszt a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjában, míg a Szentegyházi Vasas a záróforduló rangadóján biztosította helyét a felsőházi rájátszásban.
Felborult egy személyautó vasárnap délután a Ratosnyához tartozó Andrenyásza település határában. A járműben két felnőtt és egy kiskorú utazott, mindhárman még a mentők kiérkezése előtt elhagyták a feje tetejére állt autót.
Új romániai magyar politikai alakulat létrehozását harangozta be az április 12-ei országgyűlési választáson győztes Tisza Párt legismertebb erdélyi aktivistája.
Semmi jóra nem számítani, ha a bizalmatlansági indítvány esetleges elfogadása nyomán koalícióra lép a Szociáldemokrata Párt (PSD) a Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR) – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Kossuth Rádió kedd reggeli műsorában.
Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!