
A Marosvásárhelyi Rádiónak nyilatkozó sportvezető ismertette, hogy a magyar sportolói csapat létszáma 169 fő, plusz a tartalékok, ami egy nagyon szép szám, figyelembe véve, hogy utoljára 2014-ben Athénban volt hasonló méretű a magyar delegáció.
– közölte Kulcsár Krisztián.
A Magyar Olimpiai Bizottság elnöke úgy véli, a magyar küldöttség létszámának biztosan van köze a koronavírus-járványhoz, de ez inkább annak tudható be, hogy a riói és londoni olimpiához képest eggyel több csapatsportágban lesznek érdekeltek Tokióban, hiszen mindkét vízilabdacsapat, a férfi és a női is részt vesz, illetve a női kézilabda-együttes is kijutott. Ugyanakkor Kulcsár Krisztián megjegyezte, hogy
ezek a sportolók a Covid nélkül is kvalifikálták volna magukat az olimpiára, és nem tartja helyesnek a későbbi sikert vagy sikertelenséget a vírushelyzet számlájára írni.
A hagyományos sportágakban, kajak-kenuban, úszásban, vívásban, öttusában és birkózásban a magyarok a nemzetközi élmezőnyhöz tartoznak, a sportolók vélhetően több érmet fognak szállítani, de bízik benne, hogy a vízilabdacsapatok is dobogóra állnak.
„Emellett érdemes lesz odafigyelni a sportlövőinkre és a vitorlázóinkra, akik évek óta nagyon magas szinten versenyeznek, de a karatékánk teljesítményét is követhetjük, a teniszezőink, Fucsovics Márton és Babos Tímea pedig szintén az esélyesek között vannak.”
Kulcsár Krisztián kijelentette, nem elvárásaik, hanem várakozásaik vannak a sportolókkal szemben, már 2019 ősze óta 13 érmet prognosztizáltak.
„Ez az a szám, amit reálisnak tartunk, a lebontásba nem mentünk bele, mert sokszor kis dolgokon múlik a végeredmény, ahogyan volt erre példa az elmúlt olimpiák során. Felelőtlenség lett volna minden sportolóval szemben elvárásokat megfogalmazni, hiszen a saját céljaik az olimpikonoknak lelkükben-szívükben ott vannak, ők pontosan tudják, hogy miért mennek oda” – hangsúlyozta Kulcsár Krisztián.
Mint megjegyezte, a hét végén befejeződött labdarúgó Európa-bajnokság kellemes hangolódás volt az olimpiára, ahol következik a java. A magyar játékosok szépen teljesítettek, sajnos az eredmények nem tükrözték eléggé a pályán nyújtott játékot, ezzel együtt úgy gondolja, a torna pontosan arra volt jó, hogy megadja az alaphangot a sikeres olimpiához.
Túlóráznia kellett a Sepsi OSK-nak a CSM Slatina otthonában. A hosszabbításban szerzett találatokkal a háromszékiek idén is ott vannak a labdarúgó Román Kupa csoportkörében.
Alig két héttel a pontvadászat kezdete előtt a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) elkészítette a 3. Liga csoportbeosztását. A székelyföldi csapatokat az első két csoportba sorolták, meglepetésre idén először szétválasztották a Kovászna megyei együtteseket.
Egy család öt tagját vették őrizetbe egy Kovászna megyei ügyben: a nyomozók szerint kiszolgáltatott embereket tartottak fogva, munkára kényszerítették őket, és azt is tervezték, hogy pénzért „eladják” az áldozatokat.
Hamarosan egyszerűbbé válhat számos kisebb építkezés és átalakítás Romániában.
A magyar kormány a helyi magyar közösségekkel partnerségben szeretné finomítani, részleteiben kidolgozni a magyarságpolitikáját, a partnerség és a párbeszéd pedig kulcsfogalom ezen a területen – hangsúlyozta Kollai István Kolozsváron.
… egy turista lezuhant a Fogarasi-havasokban, esélye nem volt a túlélésre … és tessék nézni államelnököt rövidgatyóban!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!