
A Budapesti Honvéd SE 21 éves bajnoka a pénteki elődöntőben olimpiai csúccsal nyerte futamát, a rekord azonban nem élt sokáig, ugyanis a világcsúcstartó amerikai Caeleb Dressel néhány perccel később még nála is gyorsabb volt.
A finálé várhatóan a két világklasszis különpárharcát hozza majd.
A női kézilabda-válogatott negyedik csoportmérkőzésén a spanyolokkal találkozik, Elek Gábor szövetségi kapitány három vereséggel álló csapatának már csak matematikai esélye van a negyeddöntőbe jutásra, de ahhoz, hogy ez megmaradjon, le kell győznie világbajnoki ezüstérmes riválisát.
A férfi vízilabdázókra ezúttal az amerikai csapat vár, Märcz Tamás együttese biztosíthatja helyét a negyeddöntőben, amennyiben a többi eredmény a papírformának megfelelően alakul.
Az atléták közül Kozák Luca lesz érdekelt szombaton, akinek a célja 100 méter gáton, hogy egyéni csúccsal bejusson a döntőbe. A vitorlázóknál Finndingiben hat futam után a harmadik helyen álló Berecz Zsomborra újabb két futam vár. Sportlövészetben Mészáros Eszter az összetett versenyben lesz érdekelt, míg triatlonban a magyar vegyes váltó áll rajthoz. A vívóknál a női kardcsapat a negyeddöntőben a dél-koreaiakkal kezd.
A romániai küldöttség egyetlen sportágban sem lesz érdekelt a szombati versenynapon.
Atlétika
4.45 női 100 m gát, előfutam (Kozák Luca)
Kézilabda
13.30 női csoportmérkőzés, B csoport: Magyarország–Spanyolország
Sportlövészet
6.00 női összetett, alapverseny (Mészáros Eszter)
10.00 döntő
Triatlon
1.30 vegyes váltó (Bragmayer Zsanett, Tóth Tamás, Kovács Zsófia, Bicsák Bence)
Úszás
4.30 férfi 100 m pillangó, döntő (Milák Kristóf)
Vitorlázás
6.05 Finn dingi, 7-8. futam (Berecz Zsombor)
Vívás
4.00 női kard csapatverseny (Márton Anna, Pusztai Liza, Katona Renáta, Battai Sugár), nyolcaddöntő Dél-Korea ellen, negyeddöntő, az 5-8. helyért, elődöntő
12.30 bronzmérkőzés
13.30 döntő
Vízilabda
8.00 férfi csoportmérkőzés, A csoport: Magyarország–Egyesült Államok
8.00 férfi csoportmérkőzés, A csoport: Magyarország–Egyesült Államok
3.00 Atlétika, Olimpiai Játékok, Tokió (Eurosport 1, Duna TV)
4.00 Evezés, Olimpiai Játékok, Tokió (TVR 1, Eurosport 1)
4.30 Úszás, Olimpiai Játékok, Tokió (TVR 1, Eurosport 1, M4 Sport)
8.00 Férfi vízilabda, Olimpiai Játékok, Tokió: Magyarország–Egyesült Államok (TVR 1)
8.15 Női kézilabda, Olimpiai Játékok, Tokió: Oroszország–Franciaország (TVR 1)
9.30 Tenisz, Olimpiai Játékok, Tokió (Eurosport 1)
9.40 Strandröplabda, Olimpiai Játékok, Tokió (Eurosport 2)
10.25 Női röplabda, Olimpiai Játékok, Tokió: Szerbia–Brazília (TVR 3)
11.00 Labdarúgás, 2. Liga: Petrolul–Jászvásári Poli (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Sport)
11.00 Labdarúgás, Olimpiai Játékok, Tokió: Spanyolország–Elefántcsontpart (TVR 1, Eurosport 1)
13.00 Labdarúgás, Olimpiai Játékok, Tokió: Brazília–Egyiptom (TVR 2, Eurosport 2)
14.00 Atlétika, Olimpiai Játékok, Tokió (TVR 3, Eurosport 1, Duna TV)
14.00 Női kézilabda, Olimpiai Játékok, Tokió: Magyarország–Spanyolország (M4 Sport)
13.30 Labdarúgás, 2. Liga: Hermannstadt–Buzău (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Sport)
14.30 Labdarúgás, Bundesliga 2: Hannover–Rostock (Digi Sport 2)
15.30 Női kézilabda, Olimpiai Játékok, Tokió: Norvégia–Hollandia (TVR 1)
16.00 Autóversenyzés, Forma–1, Magyarország, időmérő (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Sport)
19.15 Labdarúgás, 1. Liga: Voluntari–FC U Craiova (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Sport)
18.45 Labdarúgás, NB I.: Ferencváros–Kisvárda (M4 Sport +)
21.00 Labdarúgás, NB I.: Honvéd–Debrecen (M4 Sport +)
22.00 Labdarúgás, 1. Liga: Kolozsvári CFR–Chindia (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Sport +)
21.30 Labdarúgás, Bundesliga 2: Düsseldorf–Bremen (Digi Sport 2)
Fontos döntéseket hozott a Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) zürichi éves kongresszusa, ahol nyilvánosságra hozták a 2027-es világbajnokságok helyszíneit és csoportbeosztásait, valamint jelentős versenyrendszer-reformot is elfogadtak.
Visszatér a román élvonalba Marius Ștefănescu. A korábban a Sepsi OSK-ban szereplő szélső a következő idénytől az ezüstérmes klub játékosa lesz.
Ittas állapotban ütközött több parkoló autóval, és egy kerítésnek is nekiment a csíkszeredai Fenyő és Nárcisz utcákban egy 33 éves nő szombatra virradóan Csíkszeredában – erősítette meg lapunknak a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Aki ma megtakarított pénzzel rendelkezik, könnyen szembesül a kérdéssel: bankban tartsa, állampapírba tegye, euróban őrizze, vagy hosszabb távú befektetésben gondolkodjon.
Nicușor Dan szombaton a Románia Csillaga érdemrend nagykereszt fokozatával tüntette ki Nadia Comăneci egykori tornászt abból az alkalomból, hogy 50 évvel ezelőtt a sporttörténelemben elsőként kapott 10-es pontszámot a gyakorlatára a montreali olimpián.
Azt nem tudni, hogy a lemondott miniszter ellen kik tervelték ki és hajtották végre az akciót, elképzelhető, hogy ez soha nem is fog kiderülni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!