
Pedig egyáltalán nem indult jól a versenynap a 24 éves magyar sportoló számára: már az első találkozón, az első asszóban, csupán négy adott tust követően letapadt a lába. Ezt követően minden egyes összecsapásán fájdalomcsillapítóval vívta végig, sérülten.
Ez nem jelentett problémát, legyőzte sorrendben argentin, dél-koreai és üzbég ellenfelét.
Az elődöntőben aztán a világranglista második, az orosz Velikaja már megálljt parancsolt neki. 6–6-ig volt szoros, innen elhúzott az orosz, megnyerte a csatát.
A bronzmérkőzésen a francia Manon Brunet volt az ellenfél. Akitől Anna Rióban, öt évvel ezelőtt vereséget szenvedett a nyolcaddöntőben – volt tehát amiért visszavágnia.
Villámrajtot vett Brunet, az első öt találat az ő neve mellé került. Márton egy videózást követően zárkózott fel 5–2-re. A folytatásban a francia volt aktívabb, a pihenőidőig 8–2-re módosult az állás.
A francia pontosan tudta, hogy mit kell tennie, ezt pedig a páston is meglátszott, végig magabiztos vezetéssel kaparintotta meg a győzelmet, így ezen a napon nem született magyar érem a vívócsarnokban. Márton Anna negyedikként zárt.
A Bukaresti Rapid vezetősége remek házigazdának bizonyult, magyar nyelvre lefordított üzenettel fogadta a vendég FK Csíkszeredát a két csapat péntek esti bajnoki mérkőzésén.
Újabb nagyarányú vereséget szenvedett az FK Csíkszereda a fővárosban, pénteken este 4–1-re kapott ki a Bukaresti Rapid otthonában. A találkozó után Ilyés Róbert vezetőedző közölte, hogy Anderson Ceara büntetésre számíthat a kifakadásáért.
Három személy sérült meg csütörtök este egy Gyergyószárhegy közelében történt balesetben, mint kiderült, a sofőr nem volt józan.
Oláhdellő az a Maros megyei település, ahová túl későn építettek Maros-hidat, így aki csak tehette, elvándorolt. A faluban kevesebb mint ötven református él, nemrég mégis gyülekezeti termet szenteltek, amit meg is töltötték a hívek.
Ezzel „helyreáll” a rend a Temes megyei településen, ahol eddig is használatban voltak a magyar megnevezések, de egy újszentesi lakos „feljelentése” nyomán eltávolították azokat.
Úgy történt, hogy fokhagyma helyett arzén került a tejfölös pecsenyébe – a Magyar Tudomány Napja Erdélyben fórum történelem szekciójának előadásain jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!