Hirdetés

Kaput eltaláló lövés nélkül is lehet focimeccset nyerni az olimpián

Hiába játszott jobban Honduras, a három pont a románokhoz került
Fotó: Radu Tuta/Agerpres

2021. július 22., 16:10

Nem mindennapi bravúrral tért vissza 57 év elteltével az olimpiai focitornára Románia válogatottja, csütörtökön délután kaput nem találó lövéssel, ám egy szerencsés öngóllal 1–0-ra legyőzte Hondurast a B csoport nyitófordulójában.

2021. július 22., 16:10

Már a csoport első meccsén meglepetés született, Új-Zéland egyetlen kaput eltaláló lövéséből született góllal legyőzte Dél-Koreát.

A Kasimában rendezett mérkőzés álmosan kezdődött, a 10. percben ébredt meg mindenki, amikor hatalmas ziccer adódott a hondurasiak előtt, Aioani lábbal védte a közeli lövést.

Hirdetés

A románok gyengén játszottak, távoli, pontatlan lövésekkel próbálkoztak, egy pillanatig sem forgott veszélyben a dél-amerikaiak kapuja. 

A hajrá kezdetén újabb hondurasi ziccer maradt ki, Marius Marin mentett a gólvonalról. Ezután Rațiunak volt egy lehetősége, lövése célt tévesztett, majd a hosszabbítás egyetlen percében szöglethez jutottak a románok: Ciobanu baloldali beadásába a hondurasiaktól belecsúsztatott Oliva, a labda pedig a hálóban landolt – a lehető legjobbkor került előnybe a román válogatott.

A félidei statisztikák nem voltak biztatóak a románok számára, hiába a nagyobb labdabirtoklási arány, a kapu előtt Honduras jóval veszélyesebb volt. Ez a második játékrészben sem változott sokat, visszahúzódott az amúgy támadófocit preferáló Rădoi legénysége, a hondurasiak birtokolták többet a labdát, és volt is lehetőségük a gólszerzésre, Aioani viszont jól védett.

Túloldalt a legnagyobb lehetőségek a csereként beállt Sefer előtt adódtak, ám ő sem tudta eltalálni a hondurasi kaput, míg a dél-amerikaiak nem tudták feltörni a betömörülő román védelmet.

Az eredmény szempontjából kiválóan, a mutatott játék alapján viszont felemásan kezdte az olimpiai tornát Románia, legközelebb vasárnap ugyancsak 14 órakor játszik Dél-Korea ellen.

Labdarúgás, olimpia, B csoport
Honduras–Románia 0–1 (0–1)
gólszerző Oliva (45+1.)
Honduras: Guity (Perello, a szünetben) - Oliva (Cristopher Maldonado, 88.), Maldonado (Carlos Maldonado, 88.), Garcia, Decas - Pineda, Alvarez, Rivas (Palma), Rodriguez (Reyes, 57.) - Martinez, Benguche.
Románia: Aioani - Ghiţă, Marin, Paşcanu - Raţiu (Grigore, 75.), Ciobanu (Băluță, 69.), Dulca, Fl. Ştefan (Boboc, a szünetben) - Dobre, Ganea (Sântean, 68.), V. Gheorghe (Sefer, 55.).

A csoport másik mérkőzésén: Új-Zéland–Dél-Korea 1–0 (0–0), gólszerző Wood (70.).

Több meglepetés született, a C csoportban Egyiptom döntetlent játszott Spanyolországgal, míg Ausztrália két góllal verte az egyik favoritot, Argentínát. Az A csoportban Mexikó 4–1-re kiütötte Franciaországot, míg Japán hozta a kötelezőt Dél-Afrika ellen.

A D csoportban Elefántcsontpart megkínlódott Szaúd-Arábiával, ám végül behúzta a győzelmet. Brazília az első félidőben Richarlison mesterhármasával sima győzelem felé tartott Németország ellen, belefért az is, hogy büntetőt is hibázzanak. Térfélcserét követően németek szépítettek, majd emberhátrányba kerültek, a hajrá kezdetén pedig hiába csökkentették egyre hátrányukat, egyenlíteni már nem tudtak, a brazilok részéről Paulinho állította be a 4–2-es végeredményt.

A csoport: Mexikó–Franciaország 4–1, Japán–Dél-Afrika 1–0.
C csoport: Egyiptom–Spanyolország 0–0, Argentína–Ausztrália 2–0.
D csoport: Elefántcsontpart–Szaúd-Arábia 2–1, Brazília–Németország 4–2

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Felbontották a szerződését, új csapatot kell keressen magának Niczuly

Rövidre sikerült Niczuly Rajmund magyarországi kalandja: a Cigánd SE néhány hónap után közös megegyezéssel felbontotta a székelyföldi kapus szerződését. A 21 éves hálóőr új csapatot keres.

Megfordult az FK Csíkszeredánál és a Sepsi OSK-nál, most Valentin Suciu csapatához igazolt

Tapasztalt székelyföldi labdarúgót igazolt az elmúlt napokban a labdarúgó 3. Liga 1. csoportjának éllovasa, a Șoimii Gura Humorului.

Székelyhon

Vizsgálatra tartott az a nő, aki elhunyt a csíkszeredai kórház közelében

Vizsgálatra érkezett a csíkszeredai kórházba az a hölgy, aki kedd reggel rosszul lett az intézmény parkolójának bejáratánál, majd a helyszínen életét vesztette. Az eset során az autója irányíthatatlanná vált, több jármű is megrongálódott.

`
Krónika

Felmérés: az AUR toronymagasan vezet, az RMDSZ a parlamentből való kiesés szélén

A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jókora előnnyel áll az élen a pártok versenyében – derül ki a legfrissebb közvélemény-kutatásból.

Krónika

Adóemelés: népszavazást ír ki a polgármester Sepsiszentgyörgyön a közfelháborodás nyomán

Helyi népszavazással dönthetnek a sepsiszentgyörgyiek arról, milyen adópolitikát alkalmazzon a város a következő években – jelentette be egy keddi lakossági fórumon Antal Árpád polgármester.

Főtér

Összebékíthető-e a dákoromán kontinuitás és a honfoglalás?

Román és magyar történészek válaszoltak a ki volt előbb Erdélyben égető kérdésére az MCC kolozsvári képzési központjában tartott kerekasztal-beszélgetésen.

Ez is érdekelheti
Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!