
A Sepsi-SIC birkózója, Incze Kriszta a 62 kg-os súlycsoport nyolcaddöntőjében az ötkarikás játékokon szereplő egyetlen magyar női birkózóval, Sastin Mariannal csapott össze. A 38 éves világbajnok a szünetben még vezetett 1–0-ra,
aztán Incze egy-egy kitolással és mögékerüléssel 3–1-re a maga javára fordította a mérkőzést.
A negyeddöntőben az első helyen kiemelt kirgiz Aisuluu Tinibekova következett, a súlycsoport 2019-es világbajnoka, háromszoros Ázsia-bajnok. Az első helyen kiemelt ázsiai ellenfél egy perc után 2 pontos előnybe került, majd a szünetet követően megforgatta Inczét és tussal győzött.
Incze szerdán a vigaszágon folytathatja, amennyiben Tinibekova az elődöntőben legyőzi az ukrán Irina Koljadenkót.
Frissítés
Incze szerdán a vigaszágon folytatja, mivel Tinibekova bejutott a döntőbe, 10–0-ra verte Koljadenkót. Első ellenfele a lett Anastasija Grigorjeva lesz.
Az idény végén lejárt a szerződése az FK Csíkszeredánál, a felek nem hosszabbítottak. A székelyföldi szakember neve máris felmerült egy román élvonalbeli klubnál.
Korosztályuk legígéretesebb tehetségei közt tartják számon a kézdivásárhelyi Szász testvéreket, Hubát és Aport. A fiatal labdarúgók életük lehetősége előtt állnak: a Sepsi OSK mezét a Ferencvároséra cserélik.
Orosz eredetű drón zuhant egy galaci tömbházra péntek éjjel, az esetet robbanás és tűz követte az épület tizedik emeletén lévő egyik lakásban. Két személy megsérült, őket kórházba szállították.
Szerdáig tartott a Fejes Rudolf Anzelm nagyváradi premontrei apátnak kitűzött kilakoltatás határidejének „meghosszabbítása”: az önkormányzat munkásai hajnalban áttörték a még el nem foglalt helyiségekkel szomszédos falat.
A választók kitessékelték a demokrácia ajtaján, ám a rendszer ünnepélyesen visszavezeti őt a hátsó bejáraton – egyenesen a díszterembe, a miniszterelnöki székbe.
Medve tört be egy szállodába, egy másik medve embert sebesített Gyergyóban. A politikusok rohantak gratulálni Cristian Mungiu Aranypálmájához, de rendező kollégája kiosztotta őket: talán közhelyek helyett jobb lenne támogatni a filmipart. Hírek vasárnap.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!