
A szervezők további biztonsági intézkedéseket helyeztek kilátásba, mivel a paralimpikonok között akadnak olyanok, akik fertőzés esetén nagyobb veszélynek lennének kitéve. Muto Tosiro, a szervezőbizottság vezetője sajtótájékoztatón azt ígérte, minden tőlük telhetőt elkövetnek majd, hogy megelőzzék a versenyzők megfertőződését.
A jövő keddi megnyitóval kezdődő paralimpiára 160 országból 4400 sportolót várnak. A versenyek szeptember 4-éig tartanak, és 5-én lesz a záróünnepség.
A koronavírus-járvány miatt nézők nélkül rendezik meg a tokiói paralimpiát is. A döntés ellenére mégsem teljesen zárt kapuk között versenyeznek majd a paralimpikonok, mert egy nevelési program részeként a helyi diákok kivételt képeznek majd. A szervezők szerint az olimpián már bebizonyosodott, hogy egy nagyszabású multisport eseményt is meg lehet tartani biztonságos körülmények között.
Az afganisztáni válság miatt az ország egyetlen sportolója sem indul a tokiói paralimpián. Afganisztán egymást követően négy nyári paralimpiai játékokon szerepelt, a tálib hatalomátvétel után viszont ezúttal egyetlen versenyzője sem áll rajthoz a japán fővárosban – írta az olimpiai ügyekben járatos insidethegames.biz, amely a Nemzetközi Paralimpiai Bizottság szóvivőjére hivatkozva jelentette, hogy „az országban fennálló súlyos helyzet miatt minden repülőtér le van zárva, és a sportolóknak nincs módjuk Tokióba utazni”.
A paralimpián két afgán tékvandós indult volna. Magyarországot 37 paralimpikon tíz sportágban képviseli a játékokon, míg Romániából hét sportoló öt sportágban lesz érdekelt.
Megható pillanatokkal és nosztalgikus játékkal találkozott újra a csíki hoki egyik aranygenerációja. Az 1975–1976-os születésű játékosok nemcsak a múltat idézték fel, hanem elhunyt társaik előtt is tisztelegtek.
Túl vagyunk három fordulón a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában. Az FK Csíkszereda egyelőre biztos bennmaradó helyen áll. Nézzük, mi várható a székelyföldi együttesre a folytatásban.
Autójavító műhelyben keletkezett tűzhöz riasztották csütörtök este a csíkszeredai tűzoltókat.
Az 1989-es rendszerváltás utáni évben megalapítottam a Wildt József Tudományos Társaságot, aminek céljai közt a matematikán kívül kulturális, történelmi örökségünk ápolása is szerepelt.
A határon túli magyarok számára van nagy tétje a választásnak, hiszen az elmúlt 16 év nemzetegyesítési politikája hosszabb távra is garantálja az ő túlélésüket – jelentette ki Orbán Viktor csütörtökön Debrecenben.
Az áldozatszerepet felnagyító narratíva elfedi azt a tényt, hogy a román társadalom nem monokróm jobbágytömeg volt, hanem egy dinamikusan rétegződő, felemelkedő közösség. MCC történész-kerekasztal 5.0.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!