Hirdetés

Huszonhárom gólt szerezve nyert a magyar férfi vízilabda-válogatott

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

MTI
2021. július 29., 05:48

A magyar válogatott a papírformát érvényesítve 23–1-re legyőzte csütörtökön a dél-afrikai együttest a tokiói olimpia férfi vízilabdatornájának harmadik fordulójában.

MTI
2021. július 29., 05:48

A magyarok a legkönnyebb mérkőzésüket játszották a tornán, nem kegyelmeztek az ellenfélnek, az eredményes támadójáték mellett az első három negyedet kapott gól nélkül zárták.

A magyar válogatott az első fordulóban 10–9-re alulmaradt Görögország legjobbjaival szemben, majd 16–11-re kerekedett a házigazda japán együttes fölé.

Hirdetés

A folytatásban várhatóan nehezebb dolga lesz a magyar válogatottnak, amely szombaton az Egyesült Államok ellen száll vízbe.

Tokió 2020, férfi vízilabda, A csoport, 3. forduló:
Magyarország–Dél-Afrika 23–1 (4–0, 5–0, 8–0, 6–1)
A magyar gólszerzők: Manhercz 5, Pásztor, Vámos 4-4, Erdélyi 3, Angyal, Jansik 2-2, Hárai, Hosnyánszky, Mezei

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Nem Sepsiszentgyörgyre tért vissza Ștefănescu – hivatalos

Visszatér a román élvonalba Marius Ștefănescu. A korábban a Sepsi OSK-ban szereplő szélső a következő idénytől az ezüstérmes klub játékosa lesz.

Bajnokhoz méltó gesztust tett a döntő után a Galaci United a Sepsi Arénában

Hétfő este véget ért a futsal 1. Liga idénye, amelynek döntőjét a Galaci United nyerte meg. A Duna-partiak a Sepsi-SIC ellen 3:0-s összesítéssel győztek, a finálé után pedig egy apró, de figyelemre méltó gesztussal is felhívták magukra a figyelmet.

Székelyhon

Elhunyt Kurkó Árpád vállalkozó

77 évesen elhunyt Kurkó Árpád a Hargita Gyöngye (Perla Harghitei) ásványvíz-palackozó korábbi vezérigazgatója.

`
Krónika

Búcsú az erdélyi magyar orvostársadalom és értelmiségi elit jeles képviselőjétől

A marosvásárhelyi orvosképzés meghatározó egyéniségétől, dr. Brassai Zoltán belgyógyász professzortól búcsúzunk, aki tartalmas életének 92. évében a lelki és szellemi folytatás bizonyosságával távozott közülünk.

Krónika

Mikor tér vissza Erdélybe Károly király? Gróf Kálnoky Tibor a brit uralkodó terveiről, zalánpataki napjairól, az évek óta tartó kötődésről

Évek óta találgatják Erdélyben, mikor látogat ismét a térségbe III. Károly brit uralkodó, aki visszatérő vendégnek számít a Székelyföldön.

Főtér

Most már ne csodálkozzunk, ha valaki baltát ragad, mert jön a medve

Ilyen országot, mint a mioritikus haza, nem látott vén Európa. Ja, de.

Ez is érdekelheti
Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!