Hosszú a 7. helyen végzett 200 vegyesen, Kapás, Németh és Popovici is döntős

Székely Sport 2021. július 28., 06:24

A címvédő és világcsúcstartó Hosszú Katinka a hetedik helyen végzett 200 méter vegyes döntőjében. Kapás Boglárka döntős 200 m pillangón, míg a „királyszámban”, a férfi 100 m gyorson David Popovici az 5., míg Németh Nándor a 7. legjobb idővel került be a fináléba a tokiói olimpián.

Hosszú Katinka a 7. helyen végzett a döntőben Fotó: MTI/Kovács Tamás

A háromszoros olimpiai bajnok magyar klasszis Hosszú Katinka a hetedik idővel került a fináléba, ahol már a pillangón látszott, hogy nem tud beleszólni a dobogós helyezésekért zajló küzdelembe, ugyanis nyolcaddiként fordult az első ötven után és ezt követően is csak nőtt a hátránya az élmezőnnyel szemben.

Hosszú végül magához képest rendkívül gyenge, 2:12.38 perces idővel ért célba, az előfutamban (2:09.70) és az elődöntőben (2:10.22) is jobb időt ért el.

A számot a japán Ohasi Jui nyerte 2:08.52 perccel.

Női 200 m vegyes, döntő
1. Ohasi Jui (Japán) 2:08.52 perc
2. Alex Walsh (Egyesült Államok) 2:08.65
3. Kate Douglass (Egyesült Államok) 2:09.04
...7. Hosszú Katinka 2:12.38

A világ- és Európa-bajnok Kapás Boglárka a szerdai elődöntőből a harmadik idővel jutott a csütörtöki fináléba női 200 m pillangón.

Az UTE 28 éves versenyzője egyéni legjobbjától mindössze kilenc századdal elmaradva, 2:06.59 perces idővel kvalifikálta magát a döntőbe, amelyet csütörtökön 5.28-kor rendeznek.

Kapás Bolgárka Fotó: MTI/Kovács Tamás

„Jó úszás volt, nagyon örülök az időnek. A kínai lány a legesélyesebb, mert nagyszerű időt úszott, de a döntő mindig más. Meglátjuk, ott mi lesz. Az biztos, hogy a táv első felében vezetni fog, aztán elindulok majd utána” – mondta mosolyogva Kapás, akinek mostani teljesítménye jobb volt, mint amivel két éve Kvangdzsuban a világbajnokságot nyerte.

Magyar és román úszó a 100 m gyors döntőjében

Németh Nándor és Daniel Popovici is bejutott a 100 méter gyors csütörtöki fináléjába.

A BVSC 21 éves sprintere 47.81 másodperces idejével három századot faragott saját országos csúcsából, amivel hetedikként jutott tovább. Németh hatalmas bravúrt hajtott végre, ugyanis a klasszikus számban legutóbb éppen Tokióban, az 1964-es játékokon volt magyar döntős, akkor Dobay Gyula hetedik lett.

Német Nándor Fotó: MTI/Kovács Tamás

„Sokkal jobb volt, mint tegnap. Nem számítottam rá, hogy reggel ilyen jó időt tudok úszni. Most a fő a cél megvan, holnap már egy felszabadult úszás lesz. Megpróbálok a döntőben kicsit javítani, ráadásul a többiek sem voltak messze, századok döntöttek, a fináléban már bármi lehet” – mondta a futam után Németh.

A mindössze 16 éves David Popovici 47.72-es idejével ötödikként jutott be a 100 m fináléjába, amit csütörtökön 5.37-kor rendezik.

David Popovici Fotó: Radu Tuta/Agerpres