
Előbb Konkoly Zsófia győzött 100 méter pillangón az S9-es kategóriában, majd Pap Bianka diadalmaskodott 100 méteres hátúszásban az S10-es kategóriában.
Konkoly Zsófia korábban 400 méter gyorson és 200 méter vegyesen szerzett ezüstérmet. Ezenkívül van egy hatodik helye 100 méter háton, valamint ötödik lett a 4x100 méteres női gyorsváltóval, ezzel
ő a tokiói paralimpia eddigi legeredményesebb magyar versenyzője.
Pap Bianka a magyar küldöttség 13. érmét, egyúttal hatodik aranyát szerezte. Egy nappal korábban 400 méteres gyorsúszásban második helyen végzett, továbbá 100 méter mellen a hetedik, 100 méter gyorson a negyedik volt, a 4x100 méteres női gyorsváltóval pedig ötödik helyen zárt.
Újabb magyar játékossal bővült az FK Csíkszereda kerete: a székesfehérvári születésű Ódor Máté a Vasastól érkezett, és elsősorban a védelem jobb oldalán jelenthet megoldást a Hargita megyei gárdánál.
Új vezetőedzővel, hat nyári igazolással és a tavaly megszerzett élvonalbeli tapasztalattal vág neki a román labdarúgó Szuperligának a csíki együttes, amely hétfőn este Aradon, az újonc Corvinul ideiglenes otthonában kezdi meg a pontvadászatot.
Néhány nappal ezelőtt írtunk arról az összefogásról, amely a gyergyószentmiklósi Szabó Rékáért indult. Szomorú hírt közölt Péter Melinda, Réka édesanyja: a fiatal lány elhunyt. A család kéri, hogy az értük indított gyűjtés már ne folytatódjon.
Illegális csokoládéműhelyt és saját használatú lakást alakított ki a közlekedési minisztérium egyik épületében Dudás Annamária, a Vasúti Képesítési és Képzési Országos Központ (CENAFER) igazgatója.
A magyarság ügye kiemelt jelentőségű a magyar kormány számára annak ellenére, hogy nincs a nemzetpolitikának külön államtitkára.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!