Ezúttal megnyerték az aranyat a magyar úszók a paralimpián

MTI 2021. szeptember 02., 18:38 utolsó módosítás: 2021. szeptember 02., 18:41

Konkoly Zsófia és Pap Bianka egy nappal korábban a második helyen értek célba, a csütörtöki versenynapon azonban megnyerték az aranyérmet a tokiói paralimpián.

Konkoly Zsófia Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Előbb Konkoly Zsófia győzött 100 méter pillangón az S9-es kategóriában, majd Pap Bianka diadalmaskodott 100 méteres hátúszásban az S10-es kategóriában.

Konkoly Zsófia korábban 400 méter gyorson és 200 méter vegyesen szerzett ezüstérmet. Ezenkívül van egy hatodik helye 100 méter háton, valamint ötödik lett a 4x100 méteres női gyorsváltóval, ezzel

ő a tokiói paralimpia eddigi legeredményesebb magyar versenyzője.

Pap Bianka Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Pap Bianka a magyar küldöttség 13. érmét, egyúttal hatodik aranyát szerezte. Egy nappal korábban 400 méteres gyorsúszásban második helyen végzett, továbbá 100 méter mellen a hetedik, 100 méter gyorson a negyedik volt, a 4x100 méteres női gyorsváltóval pedig ötödik helyen zárt.