
A testvéréhez hasonlóan világranglista-vezető magyar olimpikon a fináléban a kétszeres világ- és háromszoros Európa-bajnok ukrán Zsan Belenyukkal találkozik. A 2019-es nur-szultáni vb-döntőben már összecsaptak, ott Lőrincz 2–1-re kikapott.
Megkezdik a szereplésüket a nyíltvízi úszók, az első napon a nők versenyét rendezik az olimpiai 10 kilométeres távon,
melyen Olasz Anna friss Európa-bajnoki ezüstérmesként bízhat egy jó eredmény elérésében. A viadal szerdán 00.30-kor kezdődik.
A kajak-kenu versenyek harmadik napján újabb négy számban rendeznek elő- és reményfutamokat. Kozák Danuta – aki kedden harmadik lett Bodonyi Dórával K-2 500 méteren – és Csipes Tamara – ő negyedik volt ugyanebben a számban Medveczky Erikával – egyesben szerepel 500 méteren, előbbi címvédőként. A férfi K-2 1000 méteren az egyesben friss olimpiai bajnok Kopasz Bálint Nádas Bencével, míg a kedden Kopasz mögött ezüstérmes Varga Ádám Béke Kornéllal evez egy hajóban.
A női kenu egyeseknél 200 méteren Takács Kincső és Balla Virág, míg férfi K-1 200 méteren Tótka Sándor és Csizmadia Kolos száll vízre.
Az Olimpiai Stadionban folytatódnak az atlétikai versenyek. Krizsán Xénia, aki májusban, a rangos götzisi versenyen 6651 pontos országos csúccsal győzött, elkezdi a hétpróbát. Szűcs Valdó a sikeres előfutam után elődöntőzik 110 méter gáton, míg a gerelyhajító Rivasz-Tóth Norbert a selejtezőben szerepel.
A súlyemelők versenyének zárónapján indul a sportág egyetlen magyar képviselője, a plusz 109 kilogrammos Nagy Péter.
Negyeddöntőben játszik a férfi vízi- és a női kézilabda-válogatott, előbbi a horvátokkal, utóbbi a norvégokkal. Mindkét összecsapás nagyon nehéznek ígérkezik.
Romániát mindössze ketten képviselik szerdán az olimpián: gerelyhajításban Alexandru Mihăiță Novac, míg női birkózásban, a 62 kg-os mezőny vigaszágán Incze Kriszta.
A magyar és román sportolók szerdai programja:
Atlétika
3.05 férfi gerelyhajítás, selejtező: Rivasz-Tóth Norbert, Alexandru Mihăiță Novac
3.51 női hétpróba, 100 méteres gátfutás – Krizsán Xénia
4.35 női hétpróba, magasugrás – Krizsán Xénia
5.16 férfi 110 méteres gátfutás, elődöntő, 3. futam – Szűcs Valdó
13.05 női hétpróba, súlylökés – Krizsán Xénia
14.38 női hétpróba, 200 méteres síkfutás – Krizsán Xénia
Birkózás
5.00 női birkózás, 62 kg, vigaszág, első forduló: Anastasija Grigorjeva (lett)–Incze Kriszta
14.00 férfi kötöttfogás 87 kg, döntő: Lőrincz Viktor–Zsan Belenyuk (ukrán)
Kajak-kenu
3.37 férfi K–1 200 m, előfutam – Csizmadia Kolos
3.44 férfi K–1 200 m, előfutam – Tótka Sándor
4.12 női C–1 200 m, előfutam – Balla Virág
4.33 női C–1 200 m, előfutam – Takács Kincső
5.01 női K–1 500 m, előfutam – Kozák Danuta
5.08 női K–1 500 m, előfutam – Csipes Tamara
5.30 férfi K–2 1000 m, előfutam – Nádas Bence, Kopasz Bálint
5.38 férfi K–2 1000 m, előfutam – Béke Kornél, Varga Ádám
Kézilabda
7.15 női kézilabda, negyeddöntő: Norvégia–Magyarország
Nyílt vízi úszás
00.30 női 10 km, döntő – Olasz Anna
Súlyemelés
7.50 férfi +109 kg, B csoport – Nagy Péter
Vízilabda
13.50 férfi vízilabda, negyeddöntő: Magyarország–Horvátország
Olimpiai közvetítések és szerdai sportműsor
7.15 Női kézilabda, Olimpiai Játékok, Tokió: Magyarország–Norvégia (M4 Sport, Eurosport 2)
8.00 Ökölvívás, Olimpiai Játékok, Tokió (TVR 1, Eurosport 1)
11.00 Női kézilabda, Olimpiai Játékok, Tokió: Svédország–Dél-Korea (Eurosport 2)
11.00 Tenisz, WTA-torna, Kolozsvár (Digi Sport 2, Look Sport +)
11.30 Pályakerékpár, Olimpiai Játékok, Tokió (Eurosport 1)
13.00 Atlétika, Olimpiai Játékok, Tokió (TVR 1, Eurosport 1, M4 Sport)
13.50 Férfi vízilabda, Olimpiai Játékok, Tokió: Magyarország–Horvátország (M4 Sport)
14.00 Birkózás, Olimpiai Játékok, Tokió (Duna TV)
20.30 Labdarúgás, 2. Liga: Steaua–Csíkszereda (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Sport +)
21.00 Tenisz, WTA-torna, San José (Digi Sport 2)
21.00 Labdarúgás, Bajnokok Ligája: Ferencváros–Slavia Prága (M4 Sport)
3.00 Atlétika, Olimpiai Játékok, (Eurosport 1, Duna TV)
3.30 Kajak-kenu, Olimpiai Játékok, Tokió (M4 Sport)
Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.
Egy vereséget követően győzelemmel folytatta felkészülését a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A bulgáriai Banskóban edzőtáborozó háromszéki együttes 1–0-ra múlta felül a koszovói bajnok FC Dritát, a győztes gólt Cosmin Matei szerezte büntetőből.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Kevesebb mint két év alatt megduplázódott a már nyugdíjba vonultaknak vagy az elhunyt tagok örököseinek kifizetett átlagos összeg, amely a romániai nyugdíjrendszer második, magánkezelésben lévő pillérén keresztül érkezik a kedvezményezettekhez.
A jelenlegi 4050 lejről július elsejétől havi 4325 lejre nő a bruttó minimálbér, ami nettóban 125 lejes bérnövekedést jelent. A minimálbér megemelése 1 759 027 alkalmazottat érint.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!