
A tokiói olimpia szerdai versenynapjának hajnali negyeddöntőjében a Szilágyi Áron, Szatmári András, Decsi Tamás, Gémesi Csanád összeállítású kardcsapat az amerikaiak elleni könnyed sikerrel kezdett.
Következett reggel az elődöntőben az olaszok elleni párharc, itt öldöklő csatában 45–43-ra maradt alul a magyar együttes, ez pedig azt jelentette, hogy a bronzéremért vívhatnak az utolsó összecsapásukon a németek ellen.
Szerdán kora délután nagyon elkapta az elejét Szilágyi, 5–1-nél adta át a helyét a páston Gémesinek, aki tartotta az előnyt, 10–6-nál következett a harmadik párharc, Szatmári rátett az előnyre, a találkozó első harmadában 15–9-re álltak a felek.
A következő körrel sem volt semmi probléma, olyannyira nem, hogy eldőlni látszott a csata, hiszen itt is hozták az asszókat a magyarok, elhúztak 30–16-ra.
Gémesi és Szatmár 40–26-nál adta át az utolsó mérkőzést Szilágyinak, az egyéni szám aranyérmesének akadozott a vívása, a német ellenlábas elkezdte a felzárkózást, de még mielőtt különösebb probléma lett volna, 43–40 után Áron kétszer betalált, lezárta az összecsapást, 45–40-re nyertek.
A férfi karcsapat ezzel a bronzéremmel megszerezte a magyar küldöttség első harmadik helyezését – a két arany és az egy ezüst mellé – a tokiói olimpián.
Sáros, felázott pálya, elpuskázott lehetőségek és öt percnyi rövidzárlat miatt engedett ki a kezéből biztosnak tűnő győzelmet és két pontot a Sepsi OSK Afumați-ban.
Másfél hónap alatt oldódott meg Nyikita Melnyicsuk vízumproblémája, így a Csíkszeredai Sportklub orosz kapusa megérkezett az országba és hamarosan csatlakozik a társaihoz.
Még tart a nyomozás a szépvízi víztározónál holtan talált fiatalok ügyében, de a szakvélemény szerint semmi nem utal arra, hogy a két érintetten kívül más is részt vett volna a tragédia okozásában.
Érthető módon a romániai közéletet is élénken foglalkoztatják az ukrajnai háború lezárását célzó béketervvel kapcsolatosan megkezdődött tárgyalások.
Őrizetbe vették hétfőn a rendőrök a Beszterce-Naszód megyei Jád (Livezile) község polgármesterét szexuális bűncselekmények miatt.
Úgy történt, hogy fokhagyma helyett arzén került a tejfölös pecsenyébe – a Magyar Tudomány Napja Erdélyben fórum történelem szekciójának előadásain jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!