A sportminiszter bemutatkozott a tokiói paralimpián

Székely Sport , Agerpres 2021. augusztus 26., 11:33

Novák Károly Eduárd első számában a 11. helyen végezett Tokióban a pályakerékpárosok C4-5 kategóriájának 1000 méteres időmérőjén. Az aranyérmet spanyol, az ezüstöt brit, a bronzot szlovák versenyző nyerte.

Novák Eduárd kezdésként elégedett volt a 11. hellyel Fotó: Eduard Novak/Facebook

Novák Károly Eduárd az első hivatalban lévő sportminiszter, aki rajthoz állt az olimpiai, illetve a paralimpiai játékok történetében. A székelyföldi kerékpározó első tokiói versenyén 1:06.918 perces idővel ért célba a pályakerékpárosok C4-5 kategóriájú, 1000 méteres futamában, ez az eredmény a 11. helyre volt elég a 21 fős mezőnyben.

Az aranyérmet a spanyol Alfonso Cabello Llamas új világrekorddal szerezte meg, második helyen végzett a brit színeket képviselő Jody Cundy, míg a bronzérmet a szlovák Jozef Metelka nyakába akasztották.

Novák Eduárd közösségi oldalán elégedetten értékelte az időeredményét, mint írta ez a versenyszám nem tartozik a kedvencei közé, s bár nem tartja magát egy jó sprinternek, úgy érzi, jól teljesített.

„Most a holnapi próbára összpontosítok, arra, amelyben Londonban aranyat nyertem, és ahol csak a C4-es kategóriával fogok versenyezni. A 11. hely egy olyan futamban, ahol egy világ– és paralimpiai rekordot is döntöttek, számomra öröm és motiváció” – üzente Tokióból.

Szintén pályakerékpárban a 3000 méteres, C2-es üldözőverseny selejtezőjében Eduard Mihăiţă Moescu 11 indulóból a kilencedik helyen zárt.

A Japánban zajló paralimpián Románia hét sportolóval van jelen a következő sportágakban: asztalitenisz, cselgáncs, atlétika, kerékpár, és íjászat. A delegáció célkitűzése három érem megszerzése.