
A román küldöttség négy érmet szerzett a tokiói olimpián – valószínű ez lesz a végeredmény is miután egyetlen sportoló, a gerelyhajító Alexandru Novac érdekelt még döntőben, ott pedig meglepetés lenne, ha a dobogóra áll –, egy aranyat és két ezüstöt, ezzel pedig jelenleg a 44. helyen áll az éremtáblázaton, valószínűleg a vasárnapi záróünnepségkor kicsúszik az első ötvenből is.
Összességében az elmúlt 69 év tekintetében a román sport a második leggyengébb szereplését könyvelheti majd el a nyári olimpiai játékokon. Akkor is, ha papíron jobb a tokiói szereplés, mint az öt évvel ezelőtti, riói, ahol szintén négy érmet hoztak haza az olimpikonok: egy aranyat, egy ezüstöt, két bronzot.
Ez az előrehaladás – ha annak nevezhető – nem látványos.
Tokióban csupán két sportágban álltak fel románok a dobogóra: evezésben és vívásban. 2016-ban Rióban a négy érem négy különböző sportágtól érkezett: vívás, evezés, birkózás és tenisz.
Helsinkiben, 1952-ben történt utoljára, hogy csupán két sportban születtek érmek, akkor ökölvívásban és sportlövészetben. Akkor is négyszer álltak a dobogóra a románok.
Romániát 29 sportoló fogja képviseli a 2026-os téli olimpiai játékokon, amelyeket február 6. és 22. között rendeznek meg Olaszországban. A küldöttség összetételét csütörtökön délben hagyták jóvá.
Támadóval erősítette meg keretét az FK Csíkszereda: a klub péntek délután, közösségi oldalán jelentette be, hogy Nagy Zoárd kölcsönben csatlakozott a Szuperligában szereplő együtteshez.
Egy négy- és egy ötéves gyermek beesett péntek délután a Kis-Szamosba Szamosújváron; egyiküket kimentette a vízből egy fiatalember, a négyéves azonban eltűnt, búvárok keresik – közölte a Kolozs megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Magyarellenes „poént” ihletett George Simionnak, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökének washingtoni gesztusa, amikor egy Grönlandot ábrázoló tortát szeletelt fel.
Az összesen 33 romániai európai parlamenti képviselő közül 16-an támogatták azt a határozattervezetet, amely szerint az Európai Unió Bíróságához küldik véleményezésre az Európai Unió és a Mercosur-országok közötti kereskedelmi megállapodást.
A mentális nehézségek esetén a legrosszabb, ami történhet, ha valaki magára marad a problémájával – mondja dr. Kovács Réka Rozália pszichológus, a Sapientia EMTE adjunktusa.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!