A kínai Jilin tartományban, a Changbai-hegységben található Beidahu sí- és turisztikai központ nagyon népszerű a téli sportok szerelmesei között az egyik legnagyobb síközpont Kínában, ahová a világ minden részéről érkeznek turisták és sízők, akik a kiváló pályákat, a jó hóviszonyokat és a festői hegyi tájakat keresik.
Romániát Bartalis Henrietta képviselte, aki az első versenyen a 22., a másodikon pedig a 23. helyen zárt.
Reméljük, hogy a szezon további versenyein Mandel Kata visszatérésével teljes lesz a csapat, és motiváltabbak, jobb eredményeket fogunk elérni” – nyilatkozta a romániai snowboard-csapat vezetőedzője, Kinda Géza.
Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.
Hivatalossá vált, hogy a Kolozsvári U a Sepsi Duna Arénában rendezi meg a július 23-án sorra kerülő nemzetközi kupamérkőzését. A két klub minden részletben megállapodott, így a kolozsvári együttes Sepsiszentgyörgyön fogadhatja ellenfelét.
Villámcsapás ért egy tanárt a Bucsecs-hegységben, miközben egy 14 gyermekből álló csoporttal túrázott. A pedagógust eszméletlen állapotban találták meg a hegyimentők, majd hordágyon szállították le a hegyről.
Két természetes személyt és hét kereskedelmi társaságot küldött bíróság elé a Kovászna Megyei Törvényszéki Ügyészség egy több mint 9,2 millió lejes sikkasztási és pénzmosási ügyben.
Teljes zűrzavar közepette szállították el a Bihar megyében felszámolt illegális szociális létesítmények lakóit, közülük sok magyar rászoruló Olténiába került.
Autóval hajtott egy helsinki luxusüzlet kirakatába egy román bűnbanda, majd 580 000 eurós zsákmánnyal menekült. Az ország háromnegyed részén vörös hőségriasztással indul a jövő hét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!