Az utóbbi évtizedek legerősebb romániai alpesi-síversenye zajlik Borsafüreden, ahol 22 (!) ország képviselői álltak rajthoz. Összesen 25 női és 70 férfi versenyző szerepelt a listán, képviselve volt Magyarország, Argentína, Törökország, Szlovákia, Szlovénia, Ausztrália, Bulgária, Svédország, Belgium, Görögország, Bosznia-Hercegovina, Albánia, Olaszország, Új-Zéland, Szerbia, Csehország, Észak-Macedónia, Ukrajna, az Egyesült Államok, Nagy Britannia és Luxemburg.
Székelyföldet csíki, udvarhelyszéki és háromszéki fiatal sportolók képviseltek, akik számára – a felnőttek között – főleg a tapasztalatszerzés volt a cél. A férfiak versenyén a magyarországi Kékesi Márton negyedik pozícióban ért célba, a Sepsiszentgyörgyi Sport-All képviselője, Zöld Róbert a 25. helyen végzett, a Csíkszeredai ISK sízője, Mánya Szilas pedig a 28. lett.
A lányok viadalán a sepsiszentgyörgyi Bíró Maja hatodikként végzett, a székelyudvarhelyi Balogh-Lőrinc Bernadett hetedik lett, a csíkszeredai Ferencz Dorottya a 14., a gyergyószentmiklósi Fehér Dorottya pedig a 16. helyen zárta a versenyt.
Irányváltás, szintlépés és szerkezeti átalakulás következik a Gyergyói Hoki Klubnál. A vezetőség szerint elérkezett az idő, hogy az elmúlt évek utánpótlás-nevelő munkája a felnőttcsapatban is meghatározó legyen.
Tizenhat év után ismét világbajnok Spanyolország. A 2026-os viadal döntőjében a címvédő Argentína mindvégig védekezett, de Ferran Torres hosszabbításban szerzett találata eldöntötte a finálét, így a spanyolok történetük második vb-címét ünnepelhették.
A Bucsecs-hegységben kialakult felhőszakadás miatt villámárvíz öntötte el Bușteni üdülővárost vasárnap délután, megbénítva az egész települést. A víz autókat és embereket sodort el, de elárasztotta az 1-es országutat is.
Hamisak azok az információk, amelyek szerint a polgároknak díjat kell fizetniük, vagy büntetőjogi szankciókkal kell számolniuk azért, mert saját kútjaik vizét használják – közölte a Román Vízügyi Hatóság (ANAR).
Románia legfőbb sikere a lakossági életszínvonal drasztikus emelkedése és a fogyasztásbővülés az európai uniós csatlakozás óta eltelt csaknem két évtizedben, azonban az ország továbbra is a régió leggyengébb láncszeme sok mutató terén.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!