Ismét helytálltak Borsafüreden a székelyföldiek

Dobos László 2024. március 14., 12:45

Borsafüreden folytatódott a Balkán Kupával díjazott nemzetközi alpesi-síverseny, amelyen a második nap egy újabb műlesiklást rendeztek. A bombaerős próbatételen több székelyföldi sportolónak sikerült célba érnie.

Huszonkét ország versenyzője állt rajthoz Fotó: Telegondola si Partia Olimpica Borsa

Az utóbbi évtizedek legerősebb romániai alpesi-síversenye zajlik Borsafüreden, ahol 22 (!) ország képviselői álltak rajthoz. Összesen 25 női és 70 férfi versenyző szerepelt a listán, képviselve volt Magyarország, Argentína, Törökország, Szlovákia, Szlovénia, Ausztrália, Bulgária, Svédország, Belgium, Görögország, Bosznia-Hercegovina, Albánia, Olaszország, Új-Zéland, Szerbia, Csehország, Észak-Macedónia, Ukrajna, az Egyesült Államok, Nagy Britannia és Luxemburg.

Fotó: Telegondola si Partia Olimpica Borsa

Székelyföldet csíki, udvarhelyszéki és háromszéki fiatal sportolók képviseltek, akik számára – a felnőttek között – főleg a tapasztalatszerzés volt a cél. A férfiak versenyén a magyarországi Kékesi Márton negyedik pozícióban ért célba, a Sepsiszentgyörgyi Sport-All képviselője, Zöld Róbert a 25. helyen végzett, a Csíkszeredai ISK sízője, Mánya Szilas pedig a 28. lett.

A lányok viadalán a sepsiszentgyörgyi Bíró Maja hatodikként végzett, a székelyudvarhelyi Balogh-Lőrinc Bernadett hetedik lett, a csíkszeredai Ferencz Dorottya a 14., a gyergyószentmiklósi Fehér Dorottya pedig a 16. helyen zárta a versenyt.

A dobogósok névsora:

Női verseny (25 induló): 1. Maria Ioana Constantin, 2. Nagy-Remetean Jenifer Barbara (mindketten Románia), 3. Maria Belen Simari Birkner (Argentína), … 6. Bíró Maja, 7. Balogh-Lőrinc Bernadett, … 14. Ferencz Dorottya, … 16. Fehér Dorottya (mind Románia).
Férfi verseny (70 induló): 1. Adam McHugh (Ausztrália), 2. Kalin Zlatkov (Bulgária), 3. Albin Henriksson (Svédország), 4. Kékesi Márton (Magyarország), … 25. Zöld Róbert, … 28. Mánya Szilas (mind Románia).