Székelyek is indultak a borsafüredi bombaerős alpesi síversenyen

Dobos László 2024. március 13., 13:39 utolsó módosítás: 2024. március 13., 13:43

Az utóbbi évtizedek legerősebb romániai alpesi síversenye kezdődött el Borsafüreden. A Balkán Kupával díjazott vetélkedőn 22 (!) ország képviselői álltak rajthoz. A székelyföldiek közül két lány is bekerült a legjobb hat közé.

Huszonkét ország versenyzője állt rajthoz Fotó: Román Sí- és Biatlon-szövetség (FRSB)

Összesen 25 női és 70 férfi versenyző állt rajthoz az első versenynapon, kedden, amikor a kétfutamos műlesiklás szerepelt a programban. A hivatalos versenyeredmények szerint a romániai sportolók mellett képviselve volt Magyarország, Argentína, Törökország, Szlovákia, Szlovénia, Ausztrália, Bulgária, Svédország, Belgium, Görögország, Bosznia-Hercegovina, Albánia, Olaszország, Új-Zéland, Szerbia, Csehország, Észak-Macedónia, Ukrajna, az Egyesült Államok, Nagy Britannia és Luxemburg.

Fotó: Román Sí- és Biatlon-szövetség (FRSB)

Székelyföldet csíki, székelyudvarhelyi és háromszéki fiatal sportolók képviseltek, akik számára – a felnőttek között – főleg a tapasztalatszerzés volt a cél. A férfiak versenyén csak a magyarországi Kékesi Mártonnak sikerült bekerülnie a top 20-ba, ő a 7. helyen végzett.

A lányok viadalán a sepsiszentgyörgyi Bíró Maja az ötödik helyen végzett, a székelyudvarhelyi Balogh-Lőrinc Bernadett hatodik lett, a gyergyószentmiklósi Fehér Dorottya pedig a 11. helyen zárta a versenyt.

Női verseny (25 induló): 1. Maria Ioana Constantin, 2. Nagy-Remetean Jenifer Barbara (mindketten Románia), 3. Maria Belen Simari Birkner (Argentína), 5. Bíró Maja, 6. Balogh-Lőrinc Bernadett, … 11. Fehér Dorottya (mind Románia).

Férfi verseny (70 induló): 1. Adam McHugh (Ausztrália), 2. Kalin Zlatkov (Bulgária), 3. Albin Henriksson (Svédország), … 7. Kékesi Márton (Magyarország).