A georgiai Bakuriani, Batumi és Tbiliszi ad otthont február 9–16. között a 17. Téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválnak, amelyre 48 európai ország több mint 2000 sportolóját várják.
A fiatalok idei viadalán nyolc sportágban rendeznek versenyeket: biatlon (sílövészet), alpesi sí, sífutás, síakrobatika, hódeszka (snowboard), jégkorong, műkorcsolya és rövidpályás gyorskorcsolya (short track).
Románia négy sportágban – sílövészetben (biatlon), alpesi síben, sífutásban és hódeszkában – lesz képviselve. A küldöttséget 20 sportoló alkotja, közülük tizenketten erdélyi magyarok. A csapatot 12 edző kíséri el, akik közül négyen magyar nemzetiségűek.
A küldöttséget szerdán délután mutatták be Izvorani-ban, a Román Olimpiai Bizottság (COSR) székhelyén, majd a küldöttség zöme csütörtökön délután repülővel indult útnak. „Két szakaszban zajlik az utazás: először Bukarestből Isztambulba repülünk, ahol hét órát kell várakoznunk, majd onnan egy másfél órás repülőút vár ránk Georgiáig” – mondta el Márton Szilárd, a biatloncsapat edzője a Székely Sportnak.
Tőle megtudtuk, hogy a küldöttség egy másik része – köztük a csíkszeredai Czont Attila –
gépkocsival jut el Bakurianiba, ők Törökországon át szállítják a felszerelést, a sportfegyvereket és egyéb szükséges eszközöket.
A 14 és 18 év közötti fiatalok sporteseményének nyitóünnepségén, vasárnap este Bakurianiban a román zászlót két biatlonista viszi majd: Silló Krisztina (Csíkszeredai ISK) és a brassói Gigi Vlăduț Lupoiu.
Márton Szilárd elismerésnek tartja, hogy székelyföldi sportoló viheti a román zászlót, „minden bizonnyal számítottak az eddig elért eredmények is” – fűzte hozzá a szakember.
„Megtisztelőnek tartom, hogy engem választottak zászlóvivőnek a Téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál nyitóünnepségén.
– nyilatkozta honlapunknak Silló Krisztina.
Sílövészet: Kelemen Boglárka, Silló Krisztina, Tamás Boróka és Kurkó Janka Dóra, illetve Udvari Hunor, Gigi Vlăduț Lupoiu, Bogdan Jifcu és Alex Florin Mihai Hriț. Edzők: Daniel Mazilu, Tudor Gîrbacea, Czont Attila és Márton Szilárd.
Alpesi sí: Bíró Maja és Sofia Maria Moldovan, illetve Pászka Zsolt és Matei Alexandru Tuțiu. Edzők: Alexandru George Barbu, Sandra Nărea.
Sífutás: Andreea Maria Cotinghiu és Páll Boglárka, illetve Ștefan Paul Gherghel és Iosua Cojocaru. Edzők: Jánosi István és George Scurtu.
Hódeszka: Bako-Vilhelem Csinszka és Szász Boglárka, illetve Mihály Botond és Benczédi Zoltán. Edző: Kinda Géza.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!