Hirdetés

Székely biatlonisták uralták az ifjúságiak sírolleres-bajnokságát

Világszínvonalú biatlonpályán zajlott a bajnokság
Fotó: Román Sí- és Biatlon-szövetség (FRSB)

2024. szeptember 01., 21:15

Brassó megyében, a Cheile Grădiștei sportbázison tartották meg hétvégén az ifjúsági korosztályú biatlonisták sírolleres országos bajnokságát, amelyen a dobogós helyek több mint egyharmadát a csíki sportolók szerezték meg.

2024. szeptember 01., 21:15

Kilencen képviselték Székelyföldet az ifjúsági 1-es (U19) és ifjúsági 2-es (U17) korosztályok számára kiírt sírolleres biatlon-bajnokságon. A Márton Szilárd, Czont Attila és Kristó Loránd edzők által felkészített sportolók minden várakozást felülmúlva teljesítettek a háromnapos viadalon.

Első nap az egyéni próbák szerepeltek a programban, amikor a fiúknak a 10 km-es, a lányoknak pedig a 7,5 km-es távot kellett teljesíteniük, négy-négy lőtéri betéréssel, 20–20 leadott lövéssel.

Hirdetés

Eredmények, ifjúsági 1.: Silló Krisztina – 1. hely (bajnoki cím), Kurkó Janka Dóra – 2. hely, Kelemen Szidónia – 3. hely, illetve Udvari Hunor – 3. hely, Abos Zalán – 4. hely, Osváth Balázs – 5. hely.

Ifjúsági 2.: Kelemen Boglárka – 1. hely (bajnoki cím), Tamás Boróka – 2. hely, illetve Márton Márk – 6. hely.

Hátsó sor, balról jobbra: Márton Szilárd, Udvari Hunor, Márton Márk, Abos Zalán, Osváth Balázs, Czont Attila és Kristó Loránd. Első sor, balról jobbra: Kurkó Janka Dóra, Kelemen Szidónia, Tamás Boróka, Kelemen Boglárka és Silló Krisztina. •  Fotó: Csíkszeredai ISK Galéria

Hátsó sor, balról jobbra: Márton Szilárd, Udvari Hunor, Márton Márk, Abos Zalán, Osváth Balázs, Czont Attila és Kristó Loránd. Első sor, balról jobbra: Kurkó Janka Dóra, Kelemen Szidónia, Tamás Boróka, Kelemen Boglárka és Silló Krisztina.
Fotó: Csíkszeredai ISK

Második nap a sprintpróba várt Románia fiatal biatlonistáira, a fiúkra a 7,5 km-es, a lányokra pedig a 6 km-es távok, két-két lőtéri betéréssel, 10–10 leadott lövéssel.

Eredmények: Silló Krisztina – 1. hely (második bajnoki cím), Kelemen Szidónia – 2. hely (7 másodperccel lemaradva), Kurkó Janka – 4. hely, Kelemen Boglárka – 2. hely, Tamás Boróka – 3. hely, illetve Udvari Hunor – 3. hely, Abos Zalán – 4. hely, Osváth Balázs – 6. hely, Márton Márk – 4. hely (két helyet javítva).

Harmadik nap a látványos üldözőpróbák szerepeltek a programban, a fiúk mindkét korosztályban 10 km-et futottak, a lányok pedig 7.5 km-t. Ezeken a próbákon is négy-négy lövészetet kellett teljesíteni sírollerezés közben.

Eredmények: Silló Krisztina – 1. hely (harmadik bajnoki cím), Kelemen Szidónia – 3. hely, Kurkó Janka – 4. hely, Udvari Hunor – 3. hely, Abos Zalán – 4. hely, Osváth Balázs – 5. hely, illetve Tamás Boróka – 1. hely (bajnoki cím), Kelemen Boglárka – 2. hely, Márton Márk – 5. hely.

•  Fotó: Román Sí- és Biatlon-szövetség (FRSB) Galéria

Fotó: Román Sí- és Biatlon-szövetség (FRSB)

Edzői értékelés

„A nyári felkészülés során a sportolók hatalmas munkát végeztek, több száz órányi kemény edzés eredménye érett most be. Egyhetes tengeri tábor, pihenés következik, majd folytatjuk a felkészülést a téli versenyekre. Fő célkitűzésünk az Téli Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF), amelyre reményeink szerint a Csíkszeredai ISK-től négy lány és egy fiú sílövő fog részt venni.

Az országos bajnokságon elért eredmények kitűnőek, ezért bizakodva vágunk neki az őszi felkészülésnek, és reméljük, hogy télen még jobb eredményeket érünk el.

Büszkék vagyunk a sportolóinkra, gratulálunk nekik és a szüleiknek, akik folyamatosan támogatják őket” – küldték el szerkesztőségünknek a közös nyilatkozatot Márton Szilárd, Czont Attila és Kristó Loránd edzők.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Teljesen más arcát mutatta a bekapott gól után, egy ponttal tér haza az FK Csíkszereda

Sorsdöntő megmérettetés várt vasárnap délután az FK Csíkszeredára a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 29. fordulójában: ha legyőzi közvetlen riválisát, a Petrolult, elmozdulhatott volna az osztályozót jelentő helyekről.

Tartalékosan állt fel a Sportklub, nem tudta elkerülni a vereséget

Idegenlégiósai és több alapembere nélkül lépett jégre vasárnap késő este Bukarestben a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata. A kék-fehérek becsülettel küzdöttek, de a Red Hawks hatékonyabb volt és végül 6–4-re győzött.

Székelyhon

Facebookon hagyott búcsúüzenetet, majd végett vetett az életének egy csíkszeredai nő

Facebook bejegyzésben hagyott búcsúüzenetet, nem sokkal később holtan találtak rá egy csíkszeredai nőre hétfő este.

`
Krónika

Dubajban rekedt egy magyarellenessége miatt hírhedtté vált román politikus

Adrian Cozma Szatmár megyei nemzeti liberális párti (PNL) képviselő, a román képviselőház alelnöke és családja Dubajban rekedt, miután az Egyesült Államok és Izrael által Irán ellen indított támadás nyomán törölték a légi járatukat.

Krónika

A DK mellett, a külhoni magyarok szavazati joga ellen kampányol az RMDSZ volt honatyája

Nyíltan felsorakozott a Demokratikus Koalíció (DK) mögé Lakatos Péter, az RMDSZ Bihar megyei szervezetének egykori elnöke, aki egyetért Dobrev Klára ellenzéki alakulatával, hogy a határon túli magyaroknak nem kellene szavazniuk az anyaországi választáson.

Főtér

Valós riport a nagyváradi premontrei apát elhalasztott kilakoltatásáról

Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.

Ez is érdekelheti

Minden korosztályban voltak székely érmek az alpesi sízők országos bajnokságán

Székelyudvarhelyi, sepsiszentgyörgyi, csíki és gyergyói sízők is rajthoz álltak a Brassópojánán megrendezett országos alpesi síbajnokságon, amely egyben nemzetközi FIS-verseny is volt.

Sorra szállították az érmeket a Sport-All sízői

Mozgalmas és eredményes napokon vannak túl a Sport-All Sport Club alpesi sízői, akik az elmúlt időszakban több rangos hazai és nemzetközi viadalon is rajthoz álltak, és számos dobogós helyezést szereztek.

Erős székelyföldi szereplés a szegedi Tisza Kupán

Négy dobogós helyezést szereztek a székelyföldi rövidpályás gyorskorcsolyázók a hétvégén Szegeden megrendezett 21. Tisza Kupán. A nemzetközi versenyen több korosztályban is eredményesen szerepeltek a Hargita és Maros megyei klubok.

Báj és elegancia a jégen: dobogón a székely műkorcsolyázók a rangos nemzetközi versenyen

A székelyföldi műkorcsolyázók erős mezőnyben mutatták meg tudásukat a jégen, számot adva a sok gyakorlással eltöltött óráról, amelyek a szépen kivitelezett mozdulatok, a technikailag komplex ugrások, lépéssorok, irányváltások és forgások mögött állnak.

Sport, összefogás, példaképek: tizenharmadszor rendezték meg a Konzul Kupát

Ragyogó napsütésben, több száz versenyző részvételével rendezték meg szombaton Hargitafürdőn a 13. Konzul Kupát. A minden korosztályt megszólító síverseny ismét bebizonyította: a sport közösséget épít Székelyföldön.

Imre Emil: a klubok, a szülők és a szponzorok tartják lélegeztetőgépen a korcsolyasportokat

Olimpiai múlt, megtorpanás és újrakezdési esélyek a romániai gyorskorcsolyasportokban. A csíkszeredai Imre Emilt, a sportág elmúlt évtizedeinek egyik legsikeresebb alakját kérdeztük a lehetséges kiutakról.

Érmekkel tértek haza Lengyelországból a csíkszeredai gyorskorcsolyázók

Ezüst- és bronzérem egyéniben, valamint összetett harmadik hely a D korosztályban – Lőrinczi-Mátéfi Viola Veronika dobogós teljesítménye fémjelezte a Csíkszeredai Sportklub szereplését a lengyelországi short track viadalon.

Felértékelődött az a hetedik hely – Miklós Edit a téli olimpiákról

Két olimpián is rajthoz állt, Szocsiban magyar színekben történelmi hetedik helyet szerzett alpesi síben. A hétvégén zárult milánói–cortinai téli játékok apropóján pályafutásáról beszélgettünk a csíkszeredai Miklós Edittel.

Versenyről versenyre egyre jobbak a gyergyószentmiklósi sífutók

A horvátországi Mrkopalj adott otthont a 64. FIS Memorial Mira nemzetközi sífutóversenynek, ahol a Gyergyói ISK sportolói is rajthoz álltak. Egy aranyat, egy bronzot szereztek, több, a dobogóhoz közeli eredményt értek el.

Kialudt a láng, Grazie, Italia!

A záróünnepséget már itthonról néztem, a gyomrom sokszor összeszorult. Ennek az ünnepnek én is részese voltam. Megint. 2018 után egy újabb téli olimpián volt esélyem dolgozni. És látni.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!