Silló Krisztináék 16. helye a téli ifjúsági olimpián

Dobos László 2024. január 21., 22:02

Óriási küzdelemben, 30 induló csapat közül a 16. helyen végzett a csíkszeredai Silló Krisztina és a brassói Horia Urs alkotta romániai biatlon csapat a Dél-Koreában zajló 4. Téli Ifjúsági Olimpiai Játékok (YOG) második versenynapján.

Silló Krisztina (17-es rajtszámmal) verseny közben Fotó: Román Olimpiai-bizottság (COSR)

Az egyéni biatlon váltón 30 ország csapata állt rajthoz, Romániát a csíkszeredai Silló Krisztina és a brassói Horia Urs képviselte, akik az elvártnál jobban teljesítettek, és a 16. helyen zártak. A Bozóki Laura és Kunos László alkotta magyar csapat szintén kitett magáért, és a 24. helyet szerezte meg.

A csíkszeredai Kristó Loránd, a romániai válogatott edzője szerint jól sikerült a verseny, de lehetett volna jobb is. „A legjobb helyezés, amit reálisan nézve elérhettek volna – amennyiben tökéletesen versenyeznek sportolóink – az a 12-13. helyezés lett volna. Szerintem így is nagyon jól teljesítettek a gyerekek.

Volt egy-két hiba, amit elkövettek, de ezt azért, mert még nincs tapasztalatuk, főleg egy váltóversenyen, ahol egyszerre 30 csapat indul. Rövid körök voltak, a lányok estében 1,5 km, a fiúknál pedig 2 km, ezért szinte egyszerre érkeztek a lőtérre, ahol a stressz is sokkal nagyobb volt a megszokottnál. Ügyesek voltak, és ez reméljük plusz motivációt ad a következő próbákra”

– nyilatkozta Kristó.

Silló Krisztina Fotó: Román Olimpiai-bizottság (COSR)

A szintén csíkszeredai Szőcs Emőkét, a Magyar Sí-szövetség biatlon szakágáért felelős vezetőjét is megkérdeztük. „A magyar csapat Gál Ágota edző vezetésével a 24. helyezést szerezte meg, Bozóki Laura és Kunos László magabiztosan telesítették a versenyt. Nagyon büszkék vagyunk rájuk” – mondta el Szőcs.

Bozóki Laura és Kunos László Fotó: Szőcs Emőke

A biatlonisták egyéni vegyesváltóját (6 km+7.5 km) Franciaország nyerte, megelőzve Németországot és Norvégiát.

Magyar 6. hely short trackben

Major Dominik a leggyorsabb volt a rövidpályás gyorskorcsolyázók 1000 méteres számának B döntőjében, ezzel hatodik lett. Az alpesi sízők szuper-óriásműlesikló versenyében Schneider Milán a 35. helyen végzett. A 3x3-as magyar női jégkorongcsapat előbb a törököket verte 18–0-ra, majd a kínaiakat 13–3-ra, így három győzelemmel eddig veretlen a tornán.