Az Alpok Adria Kupa első állomásának helyszíne Zágráb volt, ahová kijutott a Csíkszeredai Sportklub rövidpályás gyorskorcsolyzóinak csoportja is.
Az ifjúsági E kategóriában (U13) András Vivien első helyen végzett, a dobogó második fokára Lőrinczi-Mátéfi Viola Veronika állhatott, Veress Klára pedig a negyedik helyen végzett. Ugyanebben a korosztályban, a fiúknál András Kevin hatodik lett.
Az ifjúsági D korosztályban (U15) Lőrinczi-Mátéfi Balázs a hatodik helyen végzett, Fülöp-Hosszú Magor pedig nyolcadik lett.
Az ifjúsági C korosztályban (U17) Márton Henrietta a dobogó második fokára állhatott, Gere Cynthia pedig a hatodik helyezett lett.
Romániában évek óta nincs működőképes szakszövetsége a korcsolyázóknak, a Csíkszeredai ISK sportolóinak pedig nem sikerült anyagi forrást találniuk arra, hogy kijussanak a zágrábi versenyre.
A rövidpályás gyorskorcsolyázók következő nemzetközi versenye a Csizmadia-kupa lesz, amelyet október 27-29 között rendeznek meg Budapesten.
Magyarellenes rigmusoktól volt hangos a Bukaresti Steaua stadionja az FK Csíkszereda elleni kupamérkőzésen.
Új csatornára költöznek a román élvonalbeli kézilabda-bajnokság mérkőzései a 2026–2027-es idénytől. Sajtóértesülések szerint a TVR jó eséllyel pályázik a közvetítési jogokra, miközben a Digi Sport is versenyben van, elsősorban a női bajnokságért.
Két autó ütközött össze szombaton hajnalban Homoródfürdő és Máréfalva között, hat személyt kellett kórházba szállítani – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Kelemen Hunor arra számít, hogy ha az államfő szeptemberben megnevez egy miniszterelnök-jelöltet, az újabb kormányalakítási kísérlet már megszerezheti a parlament támogatását.
Átláthatóbb és kiszámíthatóbb támogatási rendszert ígér a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkára, Heidl György a Krónikának adott interjújában.
Újra működik az online kataszteri szolgáltatás, négy nap alatt több mint 165 ezer kérelem zúdult az e-Terrára. Bicskával és két liter benzinnel a ruhája alatt próbált bejutni a medgidiai bíróságra egy tini.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!